şükela:  tümü | bugün
  • gizli dostlar.

kişinin yaydıgı sempati ve antipati kokularına gore peslerine takılan kopeklerdir. ben de nereye gitsem pesimden gelecek bir köpek bulurum, elimde yiyecek ne varsa paylasırım, o da gelmeye devam eder tabi. cadde kenarlarına geldiğim zamanların dısında hep hosuma gider kopekler tarafından takip edilmek.
  • ağır ağır yürüme sebepleridir. koşarak gelse kaçarsınız, hayvan usulcana yürürken koşmaya başlasanız huysuzlanır.
    böyle takip edilirken yürüdüğüm bir anda uzakta bir yerde top patladı, fena da ses çıkmıştı. hiç unutmam, ben korkuyla sıçradım, köpekceğizler de aynen korkmuşlardı. karşılıklı birbirimizi suçlamışız o bir kaç saniye içinde. tehlike olmadığını anladık ve yine yürümeye devam ettik.
    (bkz: ya işte böyle)
  • önyargısız köpeklerdir..hareketleri ihlalcilerin yaptıklarına göre şekillenir..
    yaşama alanını ihlal edenleri kontrol amacı ile yanlarında sessizce yürürler.. ihlalci sakince yürümeye devam ederse onu territory'sinin sınırına kadar takip eder..ihlalci korkup kaçarsa bu köpekler tarafından kovalanır.. hoşt, git vs diye saçmasapan hareketler yapan sabırsız ihlalci ısrarla takip edilir, o bölgeden her geçişinde taciz edilir..
    şafak vakti bölgesinden geçen ilk ihlalcilere hiç sebepsiz saldırarak serserilik yaptıkları da görülmüştür..

bu köpeklere okununca- hatta sinirli insanlara- onları yatıştıran bir dua bile var sofistike köpek- insan ilişkisinde*..
  • "ne o, kendine eskort edinmissin" sakalarina sebep olan uysal hayvanlardir. yok, takip edilen insan mirkelamvari bir kosu tutturmak zorunda kaldiysa, o zaman bu hayvanlarin niyetlerinden suphe etmek gerekir. bu durumda yapılacak "kac kere bu kadar zayiflama dedim di mi ama" sakasi dogasi itibari ile soguk olarak servis edilecektir.
  • köpek cinsinin disconnectus erectuslarıdır, bilinmez bir nedenden kendilerine bir insan edinmeye çalışırlar,
    insan kendilerini eve de alsa pek mutlu olmazlar, dışarıda insanlarıyla beraber yaşamak isterler. bi de, çok da güzel bakarlar insana...

(bkz: #6974746)
  • bir parça okşamayla bile mutlu olan kopeklerdir. muhtemelen eskiden bir sahipleri vardir bunlarin. sonra sokaga dusmuslerdir. bakkaldan alip vereceginiz 2 tanecik sosisle de kandiramazsiniz bunlari. sürekli takip ederler sizi. sahipleneceginizi umut ederler. duygusal olmayan bir adamın bile cigerini parçalar o masum bakışları.

zaten bu kopek milletinin soyunun hala devam etmesi, tamamen bu masum ve duygusal tavırlarından kaynaklaniyor. yoksa biz insanogulları coktan bitirmistik bunların soyunu.
  • dile gelendir :

- 'alo...geliyorum,sofbeni yak'

akabinde kontak anahtar cevrilir,motor calışır...
  • eve güvenli bir şekilde ulaştığınızdan emin olana kadar peşinizi bırakmayacaklardır. bunların kocaman ama bir o kadar da elmyra tarzında sıkıştırılıp öpülesi olanları sayesinde çocukluktan kalma fobinizden bile kurtulursunuz.
  • beslediğim sokak köpekleridir. seviyorum onları. zaten onları beslediğim, keneymiş bitmiş pireymiş korkmadan onları okşayabildiğim için peşimden geliyorlar muhtemelen. yolda yürürken ellerimi yalıyorlar. bazen, yanımda yiyecek bir şey taşımadığım için üzülmeme, bazen yaralanmış uzuvlarını görüp gözlerimin dolmasına neden oluyorlar.

ben, sokak hayvanlarına iyi davranmanın, insanları insan olma bilincine daha fazla yakınlaştıracağına inanıyorum. bu nedenle, benim evimde bir zamanlar beslediğim köpeğimden daha şanssız kedi ve köpekleri elimden geldiğince beslemeye, şefkat göstermeye çalışıyorum. ama, adım deliye, kedili ablaya falan çıkıyor. beni görünce kuyruk sallayan sevimli sokak köpeklerime, benim onlara şevkat gösterdiğim ve sevdiğim bilindiği halde, benim gözümün önünde, acaba ne diyeceğim diye tekme falan atılıyor. benim çabam takdir edilmesi gerekirken, alay konusu oluyor.

tiksiniyorum bu insanlardan. keşke elimden gelse de, sokak köpeklerimi de alıp gidebilsem bu diyardan.
  • bazen tek bir sefkatli bakis, bazen gulumseyip onlarla iki cift sohbet eden benim gibilerin sesindeki tondur bu cocuklarin sokaklarca yaninizdan ayrilmamasinin sebebi.
    ac da olsa, bir oyun arkadasi bulmus olmaktir onlar icin hayati guzel kilan-o kuyruk hemencecik sallanmaya baslar.
    "beni sevdi, benimle oynicak, benim arkadasim olur mu acaba" diye icinden gecirdiklerini duyar gibi olurum kimi zaman... o cusselerinin ve dilerlerse bi tek darbeyle etimi kopartabilme kapasitelerine ragmen, verdigim tek bi gulus ve tatli hitapla yanimda takilmaya baslar.
    bana yemek verir mi acaba, degil, benim arkadasim olur mu acaba'dir o durtu... cunku kopek, arkadassizliktan cildirabilen bi canlidir..

bunlar, yalnizliklarina baska bir cinsin refakatini merhem yapmaya cabalayan "bi basina sokak cocuklari"dir...cocuktur her biri benim icin.