şükela:  tümü | bugün
 • kutsal bilgi kaynağında yazarlarla paylaşmaktan onur duyacağım, görenlerin başını döndüren muazzam at fotoğraflarıdır. gerçi kelimelere dökülemeyecek güzellikteler ama yine de kısaca bahsedeceğim.

  amerikan quarter. ispanyol işgalciler tarafından amerika’ya getirilen, özellikle kısa mesafe yarışlarında ve sığır çobanlığında kullanılan bir attır. oldukça çevik ve güçlüdürler.

  çingene atı, kalın-kemikli bacakları ve benekleriyle oldukça ilgili çekici bir at cinsidir. bu atımız bazı üreme teknikleri kullanılarak britanyalı çingene vatandaşlar tarafından oluşturulmuştur. kuyruğu ile yelesinin güzelliğine bakın.

  bir diğer popüler atımız, arap atı. son derece dayanıklı, zeki ve uysal hayvanlardır. yarışmalardaki şanlarını zaten duymayan yoktur.

  iber yarımadasıyla anılan atımız lusitano. sakin kişiliğiyle bilinir ancak cesareti de yadsınamaz. platon ve seneca gibi filozoflar bu ata methiyeler düzmüşlerdir.

  pottok. bask bölgesinde yaşayan bir pony atıdır. kısa boyuna rağmen fotoda da görüldüğü üzere son derece karizmatiktir. dağlık arazilerde muazzam bir dayanıklılığa sahiptir.

  geç olgunlaşan ve uzun yaşayan bir at kardeşimiz lipizzian. kaslı vücutlarıyla göz dolduran lipizzianlar, çevre koşullarına çabuk adapte olmalarıyla da nam salmışlardır.

  en iyisini sona sakladım. arder. belçika kökenli atımız inanılmaz bir güç ve dayanıklılığa sahiptir. ayrıca dünyada ilk yetiştirilen atlardan biridir. asalate bakın asalete...
 • şu sıcak yaz günlerinde insanın içini ferahlatan fotoğraflardır. bazı kıskanç bireylerin zoruna gidebilir.
 • (bkz: at bahane)