şükela:  tümü | bugün
  • çubuk krakeri ucundan tutup, kırt kırt kırt kırt diye tek seferde küçük ısırıklarla bitirmek. kaç yaşına geldim hala aynı şey, ne zaman büyüceksem artık bilemiyorum.
  • neredeyse 6 aydır göremediği ailesinin yanına gitmesine bir hafta kala bütün motivasyonunu kaybettiği, sorumluluklarına odaklanamadığı ve heyecandan uyuyamadığı zaman insan kaç yaşında olursa olsun/ ne kadar mantıksız olursa olsun hiç büyümediğini anlıyor. belki de o kadar sıkıntıdan sonra sadece ailesinin yanında huzur bulacağını bildiğindendir.
  • küçük kurmalı arabalarla oynadığı andır. zarar vermeden oynarsın. tozlarını alır nizami şekilde park edersin. kapılarını yavaş kapatır, kurarken yavaş çeker bir yere çarpmaması için de az kurarsın. park alanında olmayan bir başka modele denk geldiğinde alırken ayrı bir heyecan, alana bırakırken ayrı bir heyecan yaşarsın. farklı renklerdeki bu arabalar sana çocukluğunu hatırlatsa da sen zaten hiç büyümediğin için anı yaşarsın. yeni model geldiğinde onu uygun yere çekerken diğer bazılarının da yerlerini değiştirirsin. eve gelen misafir çocukları ile paylaşmak istemezsin. çünkü kıymet bilmeyebilirler. senin kıyamadığın modellerin kapısı kırılabilir. buna dayanamazsın. onlar senin arabalarındır. sadece senin.
  • yakacak-giyeceği olmayan insanlar için ,sokakta yaşayan hayvanlar için deli gibi üzülsem de ,kar yağacak denildiğinde hala içimde kıpırdanan o çocuk yaşadığı sürece ,büyüyemeyeceğim sanırım.
    bu arada hava soğuk ,yağış almayan kuytu noktalara birer koliyi kıvırıp koyarsanız ,üstü sokak hayvanları için yatak olabilir.hatta üzerine bir havlu veya bir parça kumaş da koyarsanız ,ısıtmadan bırakmaz.tabii yemediklerinizi de çöpe değil ,çöpün kenarına koyarsanız tadından yenmez.
  • 2 gündür hastalıktan kırılıyorum. saç diplerim bile ağrıyor. fakat arkadaşımın "hadi hokey oynayalım" teklifini geri çeviremiyorum. öğle aralarında ve gün içinde bulduğumuz her boşlukta gidip hokey oynuyoruz deli gibi. sonra ofise dönüp ağrılar ve öksürük krizleri eşliğinde çalışmaya çalışıyorum.

çocukken de hasta olmama rağmen oyun oynamaktan vazgeçmezdim hiç. demek ki bazı şeyler değişmiyor.
  • hala barbie ve mickey mouse hastasıyım. utanmadan barbilerimin saçlarını tarıyorum bazen. mickeylerimi adeta bir hazineymişcesine koruyorum falan. renkli olan her şeye de bayılıyorum. büyümek istemiyorum lan!
  • eti cicibebe yiyen kazık kadar tip olmak yeterlidir. hala yiyorum lan.
  • * uyurken üstünüz açıldığında uyku uyanıp * annenizin üstünüzü örtmesini beklediğinizde...
  • annemin başımı okşamasıyla tüm dertlerim geçip gidiyor, ağrılarım diniyor. ben hep annemin küçük kızıyım. bence insan ebeveyni vefat ettiğinde büyür, evlat hep çocuktur.