şükela:  tümü | bugün
  • hemen alip okumak istedigim bir kitap ancak turkiye’de olmadigim icin ve bizim güzel türkiye’mizde de e-kitap basmak gibi bir motivasyon ya da bir kaygi olmadigi için hiç heveslenmiyorum.
    nevsin mengü’yü severek takip edisimizin bu bilmem kaçinci senesinde iran konusundaki ilgisi ve birikimi malûmunuz hepimizce bilinirdi. bakalim bu kitaptan nasil düsünceler fiskin verecek.
    sanirim nevsin mengü’den bir kaç kitap daha okuruz önümüzdeki yillarda. tahminimce bunlardan birisi de türkiye’de spor ya da iron man hatiratlari üzerine olur. (bkz: yazar burada nevsin’e selam çakiyor ve hadi gülüm devam et demek istiyor)

* * * * *
  • çıksa da okusak dediğim nevşin mengü kitabı.iyi bir iş çıkardığına dair inancım o kadar kuvvetli ki,çıkar çıkmaz almayı düşünüyorum.
    nevşin mengü türkiye standartlarının üzerinde sosyo-kültürel birikime sahip bir gazeteci,eminim bizimle paylaşacağı değerli bilgileri vardır.
  • okunacaklar listesine an itibariyle alınmış kitap. planlandığı gibi giderse seneye bu zamanlar yaklaşık olarak okunmuş olacaktır.
  • eli kulağındaymış kitabın. pazar günü de tüyap'ta imza olacakmış.
  • canı yanmaz da beyni yanar.
  • nevşin mengü'nün cesurca kaleme aldığı iran kitabı.

ben kendi adıma başarılı buldum.

iran'daki rejimin ne olup ne olmadığını net, açık bir şekilde ortaya koymuş.

okunmaya değer bir kitap.
  • sözlük ergenlerinin mayosu ile ilgilendiği canımın içi nevşin"in çıkarttığı kitaptır,

alın okuyun, bilin ki bazı insanlarda mayolu resimlerden başka da bakmanız gereken değerler vardır, insanın güzelliği sadece mayolu foto ile anlaşılamaz,

bu bağlamda nevşin çok güzeldir.

not: bence mayolu bağlamda da çok güzeldir, o ayrı...
  • oğuz atay'ı akla getiren soru cümlesi.

“kafam cam kırıklarıyla dolu doktor. bu nedenle beynimin her hareketinde düşüncelerim acıyor anlıyor musun?”

(bkz: tehlikeli oyunlar)
  • bölümlerdeki bilgi tekrarları az da olsa göze batıyor klavye hatalarıyla birlikte ama çok rahatsız etmiyor. yazarının nevşin mengü olmasının etkisi de var büyük ihtimalle bu kadar mazur görmemde.

iran'ı romantize etmeden hatta tersine sinemasıyla, sanatıyla, aslında daha "özgür" oluşuyla ele alınan iran'ın bir başka yüzü olduğunu anlatmış mengü. orada görevli olduğu süre boyunca doğrudan ve dolaylı baskı ve olası şiddet nedeniyle yayınlayamadığı bilgileri paylaşmış ve türkiye'den giden bir gazeteci olmanın zorluklarına yer vermiş satır aralarında.
  • mengü, oldukça güzel örneklerle, akılda kalıcı, enteresan hikayelerle anlatmış meşhur 2009 iran seçimini. okurken hakikaten keyif alıyor insan.
    tek sıkıntı belki de ilk bası olmasından kaynaklanan editöryel aksaklıklar, yazım hataları vs.