şükela:  tümü | bugün
  • aramaya inandım, mamafih bulamadım.

normalde insanın sevmediği, veya denemediği bir yiyeceği yemek isteme durumu. şu anda da başıma gelmiş bulunuyor. hatta hem hiç yemediğim bir şeyi, hem de daha önce duymadığım fakat bir tarafımdan uydurduğum bir şeyi canım çekiyor. içine nane ve pul biber de serpilmiş ketçaplı kaşarlı tost. evet, bence de iğrenç. ama gönül bu, otu da çeker, boku da. daha önceden de birkaç kere kumpir yemek istemek şeklinde de başıma gelmişliği vardır.

dipnot: evet gerçekten kumpir sevmiyorum.
  • görüntü ya da koku gibi diğer duyu organlarımız ile alınan uyarılar vasıtası ile beynimizin bize oynadığı bir oyun/durumdur. şöyleki televizyonda daha önce tatmadığınız bir yemeğin yapılışını ya da sunumunu izliyorsunuzdur ve içine konulan malzemelerin aşinalığı, pişerken ya da sunum esnasındaki görüntüsü sonucu insanın canı o yemeği çekebilir. ya da bir lokantanın önünden geçerken hiç tatmadığınız yemeğin kokusu sizi acıktırabilir ve bu yemeği canınız çekebilir.
  • eğer olay bulunduğunuz yerdeki süpermarkette vuku buluyorsa ve canınızın çektiği ürün mevcutsa düşünmeden almanız gerekir. yoksa bir çinli gelip tüm hazır sushi kutularını götürebilir ve siz de ancak arkasından bakabilirsiniz.
  • (bkz: iyi bok yemek)
  • bir insanın hiç yemediği kapuskadan, bakladan, kerevizden nefret etmesinden daha acayip olmayan eylem.
    ayrıca da karşımdakinin pek bir iştahla yediği şeyi canım çeker ki benim...
  • (bkz: penis)
  • (bkz: papaya)
  • 25 yaşına kadar tavuk ağzına koymamış biri olarak ne zaman kfc reklamı görsem canımın çıtır tavuk parçası çekmesi gibi bişeydir. iğrendiğim şeyi sevdirdi bana şu reklamlar.