şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: the exorcist)
 • dislerin sararmasi, surata grimsi bir renk gelmesi, ozellikle boyun kisminda mavimtrak mor ve hatta yesil damarlar peydahlanmasi, gozlerin kan canagina donmesi ve goz renginin sapitmasi semptomlariyla baslayip akici bir sekilde latince konusma ve ekseriyetle kufur etme seklinde seyreden olaylar butunu.
 • atalarimiz bu durumu ve nedenini seytan doldurur sozu ile aciklamistir, telas yapmayiniz efendim.
 • (bkz: aman allahim)
 • ne merdivenden kafa aşşağı inmek ne de yatağın üstünde fazla uçmaktan bulanan mide nedeniyle sürekli yeşil yeşil kusmak şeklinde belirtileri olduğuna inanmadığım aksiyondur.
  bazen iyi tanınan bir insan gelir olur olmadık laflar eder, tanıdık sandılan adamın saçma sapan bir yönü keşfedilir, o zaman içine şeytan girdiğine inanılabilir.

  bir arkadaşlık sitesinde eski bir arkadaşın accountu incelenir. siyasetle pek bi ilgisi olmadığı bilinir. ama o da ne, avatarda hitler resmi, ''about me'' bölümünde hitlere övgüler, yok insanlar onu anlamadı şeklinde yakınmalar, farzı misal hitler was a sensitive man . abooo işte insanın içine şeytan girdiği an. hemen arkadaşa msn den ulaşılır, kibarca ''ne lan bunlar dümbük'' diye sorulur. ''abi accountu çaldırdık'' cevabını alınca rahatlanır, savaş gazisi edasıyla noktalı virgüllü gülücük yollanır...
  machuca izlenirken yandaki arkadaş sürekli yorum yapar* ''bunlar da protesto mu bee, solcu değilsen zıpla da neymiş, olacak türkiye de taşlar sopalar'' filmin sonuna doğru spoiler - askeri darbe olur koministler öldürülmeye başlanır - spoiler gülüşülür şaka lan denir, etraftakilerden ''şeytanını skiym'' yorumları gelir.
 • şeytan giren kişileri ben ikiye ayırıyorum. bazısı gerçekten terbiyeli ve insan gibi içine alıyor şeytanı, ama bazısı o şeytanı içine alıp da destek görünce azıtıyor, şeytanı içinde taşıyamıyor. şeytan adeta o kişiyi yani ele geçiriyor. ben ise içime şeytan girse, gayet soğukkanlı ve serin davranırım. şeytandır en nihayetinde, o da allahın yarattığı bir varlıktır. ben topraktan yaratılmışım, o ateşten (kokusuz ve dumansız) yaratılmış da olsa sonuçta yaratan belli yani, fabrikamız aynı. o açıdan şeytan girecekse, girer. bunu bu kadar büyütmek havalara yükselmek, ağzından ne çıktığına bakmadan konuşmak, haccı falan götüne sokmak, bunları yapmamak, bunları yapanları da belki kibarca uyarmak lazım. ha ben de şimdi yanlış intiba vermeyeyim, şeytanı ne gördüm, ne tanırım. içine şeytan girmiş de bir kızcağız biliyorum, o belki biraz gençliği sebebiyle aşırı hareketler yaptıysa da sonra duruldu, ailesindeki, çevresindeki insanların ilgisiyle sevgisiyle o aşırılıklarından kurtuldu diye biliyorum. başka şeytan girenler de varsa, onu iyi taşıyorlarsa, onlara saygım da sonsuz.
 • (bkz: devil inside)
 • tamam anlıyorum komedi filmi falan filan ama film de film gibi çekilsin, değil mi taci?
  neyse uzatmayayım, gerçekten rezil bir örnek için;
  (bkz: kutsal damacana)