şükela:  tümü | bugün soru sor
  • başkalarından medet ummadan, mızmızlanmadan, melankoliye sırt dayamadan kendine şifa bulması; beklentisiz, başkasına sırt dayamadan kendi sıkıntılarına çare bulması. hayatın en temel gerçeklerinden biri belki yalnızlık. kendine yetebilen, kendi iç sesine kulak kabartan ve kendine dönen herkes bunu bir şekilde başarabilir sanki.
  • bu işi avrupa insanı iyi başarır. çünkü aile çocuğu yetiştirirken, çocuğun özgüvenini sarsmaz tam tersi çocuk özgüvenini kazanır. her düştüğünde anne koşup kaldırmaz, ayyy muuuuyyy demez düşmenin normal birşey olduğunu çocuk bilir ve kalkar. yemek yedirmek için bizim türk anneleri gibi çocugun peşinde koşmaz, çocuk acıkınca yer, üşüyünce montunu giyer. çocuk bunu tek başına yapar, zorlama olmadan. kendi kararını verir. 18`ine girincede ailesi kendi başına yaşayabilirsin artık der ve yardımı keser. üniversiteye giderken, bir yandan çalışır bir yandan okur, aile yardımı almaz. zengini de boyledir fakiride. tek başına yetmek doğaldır, garip olan başkalarının yardımıyla yaşamaktır. kendi yarasını kendi sarması olması gerekendir.
  • yanar ağlarım

düştüm de zarına ,ben bir güzelin
    ok vurdu sineme,kanar ağlarım
    tabibe lüzum yok merhem istemem
    ben kendi yaramı sarar ağlarım..