şükela:  tümü | bugün
71 entry daha
  • azicik daha sabir.
  • gizli öznenin ''yusuf'' olduğu sözler.
  • ''öldürmeyen darbe güçlendirir'' ile nietzce, son noktayı koymuştur.
  • kazık kadar oldun diyorlar da yanlış diyorlar.
    lakin kazık değilsin ki bir yere saplanıp kalasın. ve yine kazık değilsin ki bu dünyaya çakılı kalasın!
    insanlar ağaç gibidir. ağaç gibisin sen de ağaç, bir felsefen var.
    gölge edeceksin ki dinlensinler,
    dalların olacak ki uzun uzun, kuşlar konacak; salıncaklar kurulacak,
    meyve verceksin ki tadın olacak, tat verebileceksin.
    ve bir ağaç gibi özgür olacaksın ki, karşılıksız olacak hayatın her daim; sevdiklerine ve değer verdiklerine.
  • belli bir sure sizi oyalar. eger her olup bitenden sonra kendinize moral vermeye devam ederseniz bir sure sonra gercek hayatin yagiyla kavrulmus ic sesiniz dogacaktir ve bas etmesi zordur...

kisi : yasiyorum !

ic ses: aa hic belli olmuyo.

kisi: nefes aliyosak umut vardir !

ic ses: hala nefes aliyosan daha fazla sey gelcek demektir. aldigin nefes zarar amk

kisi: sus bi len. ask icin ne gerekiyosa bende var !

ic ses: ahaha hangi ask lan ? "arkadasimin askisin" bile diyemiosun git onlardan birine asik ol bari. ugruna mutlu oldugun bisi yok bari aci cekcegin bisi olsun.

kisi: o asktan bahsetmiyorum. besiktask!

ic ses: e galatasaraylisin ?

kisi:...! it's the first day of the rest of my life !

ic ses: and i hope it's gonna be the last day of your life as well. hem niye ingilizce konusuyosun ? turkce avuntularin bitti dimi?

kisi: sus amina koyim bi sus. gobegim var ama hala seksiyim !

ic ses: go fuck yourself o zaman. because nobody else does. ehehe ingilizceye sardim haa

kisi: geceer bu da gecer!

ic ses: yarrraami gecer !

kisi: yeter lan sikicem belani. intihar edicem amk !

ic ses: hakkaten mi ? yarin ne olcak merak etmiyosun yani ? parasizliktan intihar etmeyi dusunen bi kizin, bu gun manken olup iki adim yuruyup bi ton para kazandigi bi dunyada yarini merak etmiyosun yani ? okullarinda ezik tip olan, kimsenin siklemedigi tiplerin, bugun rockstar olup sohret olup milyonlarin umursadigi tipler oldugu bi dunyada yarini merak etmiyosun ? e ok. oldur o zaman kendini.

kisi: ohaa. ne guzel dedin. e yarin olmazsa ertesi gun oldureyim kendimi ?

ic ses: o zaman da ertesi gun yarin olmiycak mi ? yarin pes etmeyenin gunudur ! (*)

* : "yarin pes etmeyenin gunudur" lafi benim lafimdir. yani begenilip ileri nesillere aktarilcaksa anonim atasozu olmasin; ruffleswaffles ozdeyisi olarak gecsin.

gereksiz kapak: "ayagini yorganina gore uzat" , "sakla samani, gelir zamani" gibi sozlerin sahibi ve isimlerini hic bi zaman bilmiycegimiz adamlara da kapak olsun.
  • her kuşu siktin kaldı leylek hadi oğlum !
  • "su akar yolunu bulur..."
  • geçmiş zamanda tam olmayacak diyecekken yaptığın iyi hamleyi ve olayı kendi lehine nasıl çevirdiğini düşün. yine yaparsın yeter ki rahat ol.
  • gideyim de bi çay koyayım madem ya.
  • (bkz: bir zamanlar)
    - bu adam bu hatunu buluyosa....*
35 entry daha