şükela:  tümü | bugün
  • neden ben? bu soruyu çoğunlukla kötü bir hastalıkla yüzleştiğinde, türlü borçlar altına girmesine sebep olan o çok güvendiği patronu tarafından kovulduğuda veya bir ömürü birlikte geçirme sözü aldığı adam ya da kadın tarafından aldatıldığında soruyor insan.
  • olana bitene odaklanmak, değerlendirmek için şu dönemde sorduğumdur:

neden şimdi?****
  • mutlu muyum, istediğim şey bu mu? kafamda deli sorular.
  • "sence değer mi ?"

kendime dürüstçe "değmez" diye cevap vermeyi öğrendikçe mutlu olduğumu fark ettim, bunun yanında "değer" cevabı iç muhasebeden geçtikçe ortaya çıkan sonuç huzur verici. yaptıklarımın bana geri dönüşünü duygusal veya materyalist anlamda almayınca yaşadığım mutsuzluğa değmiyor çünkü. herkes tükettiğiyle rahatken "tükendim" bile diyememek onurlu yada sağlam duruş değil, bildiğimiz kerizlik.

değer verdiğiniz bireylerin ucuzluğunu, basitliğini, saygısızlığını, çıkarcılığını sırf alışkanlıklar ve yalnızlık kalma korkuları yüzünden görmezden gelmeyin. siz yerle bir olan emeklerinizi hiçe sayarsınız ama onların parmak uçlarına sizin yüzünüzden iğne batsa kıyametini tadarsınız. o yüzden "değer mi ?" demeyi unutmayın, objektif olun. değmez...
  • nedir bu mevlanın bize kestiği ceza ? yeter be yeter !
  • insan mıyız?
  • “neden buradayım?” her konu, olay için uyarlanabilir.
  • ne için yaşıyoruz?
  • niye sevdin?
  • gerçekten istiyor muyum?