şükela:  tümü | bugün soru sor
879 entry daha
  • intihar mı etsem, kahve mi yapsam dediğiniz andır.. bu kadar zıt düşünceler arasında ışık hızıyla geçiş yapıyorsanız ya deliriyorsunuz ya çaresizlikten beyniniz sizinle alay etmeye başlıyor..
  • ameliyathanede narkozu alıp uykuya düştüğün an.
    bir de kıçı açık entari giydiriyorlar ki, o an allah'a emanetsin.
  • ailen de büyük bir sorun varsa.sağlık veya daha başka.insan ölümün karşında çaresizdir.
  • (bkz: hemoroid muayenesi) insan gerçekten çaresiz kalıyor.
  • ne kadar zeki,çözüm üretebilen biri bile olsan,elinde olmadan bulunduğun o yerde gerçekten çaresizsindir. senin elinde olan bir çözümü yoktur. gücünün,kişiliğinin,karakterinin,eğitiminin,kısaca seni sen yapan özelliklerin asla geçerli olmadığı o yerde ancak çaresizliği yaşarsınız.
    yerden farklı olarak,an diyebileceğimiz şey ise sevdiğin bir insanın sağlık sorununa çözüm bulamamak olur diye düşünüyorum. benim için en çaresiz an o olurdu.
  • %100 suçsuz olduğun bir davada ailenden uzakta, müstemleke kanunlarından dolayı bir adada hapis kalmak. bu durumdan dolayı iş bulamamak. bulunduğun yerde seni sikine takan, ne hissettiğini umursayan tek insan olmaması. bütün bunların sen baba olmaya hazırlanırken gerçekleşmesi.
    ama sikimde değil. çok daha kötülerini de gördüm, bunlar bana osuruk.
  • şu anda olduğu gibi uyuyamadığım her an. deli gibi uykum olmama rağmen uyuyamayacağımı bilmek. öğrenilmiş çaresizlik tam olarak bu sanırım.
18 entry daha