67 entry daha
  • hava kuvvetlerinde uzun dönem meslekçi asteğmen olarak askerliğimi yapacağımı öğrendiğimde kendimi çok şanslı hissetmiştim. hamdolsun acemiliğin sonunda çektiğim kurada tek doğu olan erzurumu tutturarak yine mahvetmesini bildim.

gökten ukraynalı hatun yağsa bana afro-ukraynalı ibne düşer.
  • aziz sancar ile selfie çektiğim andır.
  • değer verilip, gurur duyulup, saygı duyulduğun andır.
    süper bir aileye, çevreye, dostlara, ilişkiye, ne olursa olsun sizi sarıp sarmalayan insanlara, sahip olduğunun farkına vardığın süreçtir.

zenginlik gibi bir şey aslında kimsede yok sende olanlar.
    hayattasın, belli bir zeka kapasiten var, algıların açık, iyi bir eğitim, renkli bir geçmişin ve biriktirdiğin tonla güzel anıların var. sağlıklısın, seviliyorsun, her şeye rağmen yoluna devam edip üretebiliyorsun. özgürlüğün var, istediğin vakit istediğin gibi yaşama hakkına sahipsin. döndüğünde ne kadar kötü olsan da sorgulanmıyor ve beklentilere sokulmuyorsun. bir çok insanın imrendiği işler yapıyorsun. görüyor, duyuyor, konuşuyor ve neşelenecek elbet çok şey bulabiliyorsun. bir çok imkan önüne sunuluyor tek tek ! fikrin alınıyor, becerilerin biliniyor. sıcacık bir ortamda istediğin gibi davranma lüksüne sahipsin. seviliyor, korunuyor, özleniyorsun. kafanı rahatlatmak için gösterilen çabayı ve anlayışı hissediyorsun. duygularını tatmin edip kendi duygunu sergileye biliyorsun. huzur veren ne varsa senin gördüğün kadar yanı başında.

zamanın ta içindesin ! dışında değil, kalbinde..
    şanslı olmak bunlar olsa gerek !
  • "global rich list" de yüzdelik dilimini gördüğü andır.
  • çatışmada yanımdaki çocuk vurulduğunda düşündüm ne kadar şanslıyım diye. sonra da şanslı olmanın ne denli göreceli bir kavram olduğunu.
  • annenin, babanin, kardesin iyi insan olduklarini, sorumluluk sahibi olduklarini fark ettigi andir
  • gecenin bir yarısı taksimden mecidiyeköy metrobüs duragına yürürken çakmağımı kaybettigim için sinirimden sigarayı fırlatmam. 10 dakika sonra birinin yanıma gelip bunu düşürdünüz diye sigaramı vermesi ve çakmak uzatması?
  • okey dönerken okey çekmek
64 entry daha
hesabın var mı? giriş yap