şükela:  tümü | bugün
 • şu videonun ilk dakikalarında görülen, adnan hoca'nın beyin yakan teorisidir.

  https://www.youtube.com/watch?v=ec_aekqn8a4

  arkadaşlar, yine allah günyüzü görmemizi istemiyor.
 • sen parayı laz müteahhitle betona göm. arge mühendisinin bütçesine israf gözüyle bak. basın özgürlüğü, insani gelişmişlik, kadın - erkek eşitliği, hukukun üstünlüğü gibi endekslerde nal topla. yatırımcıya güven verme, bir gecede ak göt kara göt defalarca yer değiştirsin sonra krizi allah yaratır. he çiçem he.
 • referans alınacak birisi değil ama yinede konu açıldıysa bilgi vermek görevimiz olsun.allah insanların azmasını engellemez(bkz: günah işleme özgürlüğü). insan hür iradesiyle bunu gerçekleştirir.eğer allah,kavimlerin başına bir bela musallat ederse bu zaten azmış oldukları içindir azmalarını engellemek için değil.azmak derken hemen cinsellikle bağdaşmasın tabi.toplumca kötüye gidiş,insanlıktan çıkmak,dinsel sapkınlıklar vb.. gibi algılanmalı burdaki söylem.

  “andolsun ki biz, firavun ve çevresini belki öğüt alıp düşünürler diye yıllar yılı kuraklığa ve ürün kıtlığına uğrattık.” (araf suresi: 130)

  “bunun üzerine, ayrı ayrı mucizeler olarak üzerlerine tufan, çekirge, haşerat, kurbağa ve kan gönderdik. yine büyüklük tasladılar ve günahkâr bir kavim oldular. (araf suresi: 133)
 • türkiye'de neden laik olmalıdır ve neden komünist siyaset bu topraklar da işçi sınıfı içinde daha güçlü kök salmalıdır sorularının cevabı olan önerme...

  kader ve fıtrat kelimeleri literatür dışı kalmalıdır ki yoksulluk, işsizlik ve ekonomik kriz sebebi kapitalizm ile kavga verilebilsin...

  (bkz: ekonomik krizi fırsata çevirmenin yolları)