• sadece insanlar için geçerli olmayan söylem. inanmıyorsanız (bkz: terliksi hayvanın tekini kaybetmek)
  • dünyaya her gelen insanın bir kısmeti vardır anlamında bir deyiştir esasen. yani her insanın bu dünyaya bir tane de sevdiceği gelmiştir demek istenmektedir. evet şimdi gönül rahatlığıyla onu arayabilirsiniz, ararken benim cüdanı da bulursanız bana mesaj atın. dördüncü kez kimliği kaybediyorum, nüfus müdürünün karşısına çıkacak yüz kalmadı lan.
  • akraba evliliğinin yaygın olduğu ülkelerde çok daha fazla geçerlidir. evin yakınlarında eve servis yapan bir tekel var. sipariş veriyorum, siparişleri devamlı aynı çocuk getiriyor ama her siparişte boyu 10 cm kısalıyor. günden güne çocuk azalarak bitiyor gözlerimin önünde. son siparişte 1 metre civarına inince sorayım dedim, biraz da suçluluk hissediyorum tabi eridi gitti çocuk. meğer 5 kardeşmiş bunlar. bu kadar bitti.
  • allah'ın bazen üşendiğini gösterir... türk milletine duyduğu sempati de buradan gelmektedir kanımca... *

- rabbim, 3.5 milyar değişik tip hazırladık...
    - bana 7 milyar lazım...
    - zaman verirseniz bir o kadar daha hazırlarız...
    - vakit yok ki... kopyalayın gitsin anasını satayım...

(bkz: ahirette götümüze girecek entryler)
  • bu sözü ortaya atanlar bir şey kanıtlamaya çalışıyor dikkat ettiysen.

yaratanı yaratılandan ayırıyor. insanların benzeri vardır ama yaratanın yoktur gibi. allah tektir eşi benzeri yoktur. bu işler böyle insanın da çifti vardır.
  • bu kavramı karakter, mizaç gibi olgularla açıklamak biraz daha zor.
    zaten bu cümle kurulduğunda ilk akla gelen dış görünüş oluyor.

ama bir sena şener'e bakıyorsun, bir nilipek'e bakıyorsun.

insan gerçekten hayret ediyor.
  • bu durumda ikizlerden dört, üçüzlerden altı, dördüzlerden sekiz tane var aslında. allah büyük..
  • soul-mate falan vs muhabbetinden apayrı olarak görüntü olarak gerçekten de çift yaratılmıslardir.

mesela, bir arkadasimin neredeyse ikizini is yerinde gordum. birkac fark disinda oldukca benziyorlardi.
    is yerine calisma arkadasim olan kadinin ikizi bir dizide mevcut, yabanci bir yapimda ama birebir benzer. ve daha nice ornek var kafamda yerli yabancı..
    genellikle insanlari aninda birine benzetirim, ama birine, hele hele kendimce cirkin bulduğum birine benzetilmeyi hic sevmem ama, kesinlikle dünyada var olan 7-8 milyar insandan bir değil birden cok çift cikar kişi basina bu kadar da netim.
  • evet bu görüşe geçtiğmiz günlerde istanbul firuzağa taraflarında bir josh halloway benzeri gördükten sonra tam anlamıyla inanmaya başladım, eleman bide saçları uzatmış kirli sakal falan olaylarına da girmiş bildiğin sawyer olmuş. ama belkide gerçek bir josh halloway gördüm, ne yani adam firuzağa kahvesine gelip erkan can larla falan çay içmek istemiş olamaz mı? yok lan olamaz ama olursa iyi olur bak, neyse demem o ki insanlar çift yaratılmıştır , hatta belki üç çift yada dört çift yaratılmıştır orasını bilemem bak.
hesabın var mı? giriş yap