• bu tür bir uygulamanın acilen yürürlüğe sokulması lazım. evlenene kadar, bir başka insanla aynı evi paylaşma fikri birçoğuna nanay geliyor anladığım kadarıyla. oysa yapı olarak bencil varlıklar olduğumuz için hep "karşımızdaki nasılsa bize uyacak" diye düşünülüyor. en aşağı 20 yıl boyunca şekillendirdiğin hayatını bir anda bambaşka bir formata sokmak ciddi travmalar yaratıyor insanlarda. psikolojik eğitimle bunun üstesinden gelinebilir, saygılı evlilik hayatlarına adım atılabilir.
  • yeni evli çiftlerin ilk 9 aydan sonra girdikleri bunalımlı hallerini gördükçe gerçekten böyle bir uygulamanın gerekli olduğunu düşünüyorum.
    ınsanlar ne umuyorlar ne buluyorlar.
    bir bekar olarak yeni evli çiftlerin sorunlarını dinlemekten gına gelmiş biri olarak seksin sınırsızlığı cazibe kaybına ve cinsel soğukluğa neden olduğunu gözlemliyorum. bu da çiftlerde error olarak algılanıyor. aynı eve girme psikolojisi incelenmesi gereken bir konu.
    neticede aile ve sosyal politikalar bakanlığının bunun üzerine bir politika geliştirmesinin iyi olacağı yöntemdir.
  • istediğin kadar eğitim al pratik yapmadiysan boş
hesabın var mı? giriş yap