şükela:  tümü | bugün
  • maalesef içinde bulunduğum durum.

gerçekten tiksiniyorum artık.. nereye baksam birisi birinin kuyusunu kazıyor, arkasından iş çeviriyor, hakkında kötü konuşuyor.. herkes mükemmel ve aynı zamanda herkes çok kötü.. herkes kendini mükemmel sanarken etraftakilerin de aynı derecede boktan olduğunu sanıyor..

nedir bu çekememezlik, nedir bu tavan yapmış ego.. mutlu olmak gerçekten kolayken onu bu kadar ulaşılmaz yapmak neden?

lanet olsun ben dahil nerde bir tane insan varsa..
  • kimseye itiraf edemiyorum ama insanlardan tiksiniyorum.
    dunyada 7 milyar insan var benim gercekten sevdiklerim 3-5 kisiden fazla degil.
    bir onlara fedakarlık yapıyorum, bir onlara kendimi ve derdimi ve mevcutiyetimin sebebiyle hayallerimi acıyorum. bir onları tum kalbimle seviyorum!

gerisi mi? benim için çöpler.
    tiksiniyorum. canlı canlı gözlerinin onunde olsem sadece alkıslayıp keyif duyarlar olumumden.

bugun metrobuste bir kadın gordum, hamile. ayakta gidiyordu. insanlıgımdan utanım. hemen oturan bir genc oglana "beyfendi kalkın. hamile bayana yer verin." dedim sert bir ses tonuyla. allahtan kalktı.

insanlardan tiksinmem aramızda sır tamam mı?
    sevdigim 3-5 kisiden biriysen de bana rica ediyorum iyi davran ve sen de sev beni!
    cunku ben senin için canımı veririm!
  • gereksiz, cani sikilan, kompleksli, kisiliksiz, baskalarinin kuyusunu kazmaktan zevk alan, on yargili insan varliginin cok olmasindan kaynaklanir o efendim. tiksinmek yerine birakin herkesi oldugu kadar ve en onemlisi de olmasi gerektigi kadar hayatiniza alin ya da onlarla o kadar paylasin. gerisine kafa sallayin yeter. kimse mukemmel degil. buna biz de dahil.
  • ben gıcık biriyim sanırım ve insanlardan tiksiniyorum
  • bu güzel dünyayı, her türlü pislikle saran insanları gördükçe, evet bende tiksiniyorum.
  • hergün yeni bir neden bulabilirsiniz
    kediye tekme atıp ölümüne neden olan cani
  • aslınsa insanlardan tiksinme sebebim aynı oluyor. sadece samimiyetsiz, yapmacık insana tahammülüm yok. neysen onu göster , seven sever sevmeyen sevmez. yoksa her insanın kusuru ve kötü özelliği var kimse mükemmel değil ama samimiyetsiz insan beni itiyor.
  • icinde yasadigim topluma karsi hissettigim duygu. insan gordugum zaman bok gormus gibi oluyorum. resmen cesit cesit sari, kahverengi, civik, kati boklar sesler cikartarak sokaklarda geziyor. bunda haberlerde izlediklerim, sokaklarda ve sosyal medyada gorduklerim, irticanin/cehaletin esiri bir ulkede yasamamin sebebi buyuk. bu yiginla aramda ne manevi ne de kulturel bir bag var. hic bir ortak degeri paylasmiyorum. koca ulke neresine gidersem gideyim yari acik bir ceza evi gibi geliyor. bu durum her ne kadar belli etmemeye calissam da sosyal hayatima olumsuz bir sekilde yansiyor. sadece atalarimin mirasina sahip cikmak ve evladimin gelecegine olumlu bir katkida bulunmak icgudusu ile yasiyorum.
  • uzun vadede kendinize zarar verirsiniz yapmayın, hayatı kendinize zehir etmeyin. muhtemelen güzel ülkemizin güzel insanları yüzünden böylesiniz ama onlarla yaşamayı öğrenin. bunu öğrendikten sonra zaten takmamaya başlıyorsunuz, daha sabırlı oluyorsunuz.