• maalesef içinde bulunduğum durum.

gerçekten tiksiniyorum artık.. nereye baksam birisi birinin kuyusunu kazıyor, arkasından iş çeviriyor, hakkında kötü konuşuyor.. herkes mükemmel ve aynı zamanda herkes çok kötü.. herkes kendini mükemmel sanarken etraftakilerin de aynı derecede boktan olduğunu sanıyor..

nedir bu çekememezlik, nedir bu tavan yapmış ego.. mutlu olmak gerçekten kolayken onu bu kadar ulaşılmaz yapmak neden?

lanet olsun ben dahil nerde bir tane insan varsa..
  • yavaş yavaş gelişiyor bu his. acele etme hiç. kendini bir kenara al, gözlerini aç ve etrafına dikkatlice bak.

cehaletten tiksiniyorsun önce. o cahil konuşmalar yok mu?.. üç kuruşluk aklı var; ama bilmediği şey yok.

sonra menfaatçiliği görüyorsun. senden faydası varsa yapışır dibine. sen düşmeye başlarsan o kadar hızlı kaçar ki yanından, aklın şaşar. ışık hızı halt etmiş. dikkatlice bak, göreceksin bunları. her yerdeler.

elindeki son model telefondan tiksiniyorsun mesela. modern dünya özentiliğinden. teknolojiyi sosyal medya sanmasından.

kendine döndükçe onları daha net görüyorsun. çevrendeki insan sayısını çok azaltıyorsun. geri kalanından tiksiniyorsun.

ambalajı çok parlak ve şişirilmiş bestseller olduklarını anlıyorsun.

böyle.
  • merhamet duyun, değer verin, saygı duyun, insan olun... tüm bunları yapın, sonra geçip izleyin. tiksinmeniz için başka birşey yapmanıza gerek kalmayacaktır.
  • askerdeyim ve hergün yaşadığım olay. yaradan kendini boşa yormuş adeta. kula mı ihtiyacı vardı da bunları yarattı dediğim o kadar insan varki.
  • insanoğlu bu evrenin görüp görebileceği en kötü yaratık.
    daha ne kadar kötü olabilebilecekler acaba.
    bu kötülüğün bir sonu var mı?
    kıyamet mi kopacak, uzaylılar mı saldırdıracak, çok büyük bir salgın mı olacak, ne olacaksa olsun artık ve tüm evren temizlensin.
  • şu aralar özellikle derinden hissettiğim durum.
    nerde insan görsem dönüp kusasım geliyor. aynı ezbere cümleler, aynı ezbere hareketler, birbirlerinin kuyusunu kazmalar, birbirlerini çekiştirip hiçbir şey yokmuş gibi takılmalar, herkesin maske takması, herkesin kendince aptal gibi imaj yapma peşinde olması.. koca bi fare sürüsü hepsi. hatta bir çoğu fareden daha işe yaramaz.

adeta gazeteci edasıyla seyrediyorum insanları, gözlemliyorum. film izler gibi izliyorum. sadece gülüyorum artık. yalnız film kendini çok tekrar ediyor be artık. sonunda hangisinin kuyusu kazılacak, hangisinin değeri artacak, kim kimle kavga edecek hepsini baştan tahmin eder hale geliyorsun. klişe dolu senaryolar..

ne sıkıcı film, imkanım olsa tüm günü evde sadece sevgilimle geçiririm.

edit: başka bişey istesem olurmuş he. çıktı mı üniversitelere tatil kararı? gerçi sevgilimi göremeyeceğim iş güç var :(
  • bir ekşisözlük yan etkisidir. açılan başlıklar, girilen entryler bazen hayattan da insanlardan da soğutur, tiksindirir. insanın içini bir karamsarlık kaplar.

neyse ki arada güzel şeyler de görüyor duyuyoruz da anlıyoruz, herkesin herkes gibi olmadığını.
  • yemin ediyorum şunu gördüğümden beri dişlerimi sıkıyorum. inanılmaz canım sıkıldı. yer yüzündeki en iğrenç yaratık olmayı bu kadar kolay nasıl başarıyor insan ırkı anlamak imkansız.

https://twitter.com/…tatus/1054813971138650112?s=19

batsın bu dünya ciddi ciddi!
  • yurtta kalarak, toplu tasima kullanarak, askere giderek, is hayatina atilarak veya muhtelif mecralardan sevgili edinmeye calisarak da pekala edinebileceginiz duygu hali.

ama yine de gorulmesi gereken guzelliklerle doludur hayat, degil mi? cunku hicbir seyin aslinda bir anlami yoktur. kimse neyi gercekten ne icin yaptigini bilmez. hayati ezbere yasamaktan dusunmeyi unutmus aptallardir cogu. suru psikolojisi ve toplum baskisiyla yogrulmus beyinlerinde kendilerine ait bir fikirleri bile yoktur. bunlari insan yerine koyup tiksinmeye bile degmez. bos verin ve isinize bakin.
  • bu ulkede hatta istanbulda yasadikca bu durum daha da artiyor. tez vakitte gidebilmek dilegiyle.
hesabın var mı? giriş yap