*

şükela:  tümü | bugün
  • seyyar satıcılar aleminin david copperfield'ıdır. bu tip insanlara özellikle cuma namazı çıkışlarında camii avlusunda denk gelebilmeniz mümkün. sattıkları ürünler değişiyor olsa da (bazen tıraş bıçağı, bazen tarak, bazen de banyo havlusu sattıklarına şahit olmuşumdur) pazarlama teknikleri son derece mükemmel. adeta insanları hipnotize ettiklerini söyleyebilirim. ben şahsen böyle bir abimizi nerede görsem gider izlerim. imkanlarım dahilinde alışveriş yaptığım da olmuştur. gerçekten çok ilginç ve neşeli tipler olduğunu da söyleyebilirim.

edit: başlık karakter sınırına takıldığından mütevellid, hipnotize kelimesi hipnoz olarak yazılmıştır. anlayışınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

edit 2: başlık moderasyon tarafından düzeltildi. kendilerine teşekkürler ediyorum.
  • 50 milyon türkü hipnoz edebilecek adamdır.

insanoğlu ile diyaloğa geçilen uzun çekim versiyonu
  • öyle bir anlatıyor ki , zannedersin adam doktorasını limon sıkacağı üzerine yapmış.
    (bkz: pazarlama dahisi)
  • sanki limon sıkmıyor, 3000 metreden petrol sondajı yapıyormuş gibi havası var. hepimizin ağzını sulandırdı eminim..

edit: lan aklıma şimdi geldi; bu, enjektörle su sıkmış olmasın deney yaptığı limonlarının içine?
  • akıllara bir dönem şener şenin oynadığı neşeli günler filmini getirmiştir.
  • 3 yıla kadar fabrika açacak adam.
  • yalnız alet de oldukça iyiymiş. hiç o kadar pazarlamasa sadece gösterse gene satarmış.
  • nice işletme, end. tas, pazarlama, reklamcılık okumuş arkadaşımı cebinden çıkaracak adamdır. bence bu tip bölümlerin mezunlara staj imkanı oluşturarak kendine bir kariyer yolu açabilecek niteliktedir.
  • insanları hipnotize ederek satış yapan adamdır.

hipnoz: isim sözle, bakışla telkinle sağlanan bir tür uyku durumu, hipnotizma

hipnotize etmek: hipnotizma yoluyla birini uyutmak

kaynak : tdk güncel türkçe sözlük

edit: başlık düzeltilince açığa düşmüşüz.
  • yıllar evvel, vapurlarda her hafta başka bir şey pazarlayan abiyi aklıma getiren adam.

yalnız, o da daha ürünü tanıtırken "getiriyorum abime hemen, ablacım bi saniye" diye satmaya başlıyordu malları, bir çoğunun kendi adamı olduğundan şüphelenirdim hep.