şükela:  tümü | bugün
222 entry daha
  • üniversite mezunu oldukları halde, dil bilmemekle övünmeleri.
  • bilmedikleri halde ukalalığın dibine vurmaları, bir insanın üstün olduğu noktada diğeri aşağıdadır düsturunu görmeden kendilerini diğerlerinden üstün görmeleri.
  • kitap okumamakla gurur duymaları, hatta genel olarak kendilerini geliştirecek herhangi bir şeyi yapmamakla gurur duyup bunu dile getirmeleri.
  • her zorda kaldıklarında yalan söylemeleri.
    bir defa olur, iki defa olur... hadi üç de olsun. ama zaman geçtikçe söylenen yalanların birer birer ortaya çıktığını gördükçe insan, insanlığından soğuyor. bir de çok güzel sözümüz var, yalancının mumu yatsıya kadar yanar diye. hiç mi duymadın bu sözü a evladım ha? o yalan söylediğin insanın yüzüne nasıl bakıyorsun sonra işte esas ben bunu anlamıyorum. insanın ar duyguları bu kadar mı körelir, hiç mi yüzü kızarmaz insanın.. yazık be.
  • samimiyetsizlik bunların başında gelir*. sürekli ve neredeyse herkese karşı olabilicek en anti-içten şekilde davranışlar, saçma sapan mimikler, tribünlere oynamalar, artislik diye tabir ettiğimiz hareketler/bakışlar falan... bir de bu insanın her sözünü içten başka düşünüp dıştan başka söylediği anlaşılıyorsa koşarak uzaklaşılmalıdır.
  • göründükleri gibi olmamaları, oldukları gibi görünmemeleri.
  • kibarlıktan uzak, kaba, görgüsüz ve cahil olmaları. yok arkadaşım, benim bu dörtlüye tahammülüm yok!
  • küçük hesaplar peşinde koşmaları.
  • arkasından konuşulan kişi ortama dahil olduğu anda dedikoduyu bırakıp kırk yıllık kanka diyaloğuyla karşılamak, sohbet etmek, uğurlamak!
  • bilinçsiz olmalari. net cevap verememeleri.
1058 entry daha