şükela:  tümü | bugün soru sor
  • başarıya ulaşmasa bile kolayca başarıya ulaştığını iddia eder hırslı insan, bu süre zarfında yıpranır, doymaz, başarı için her yolun mübah olduğunu düşünecek kadar vizyonsuzlaşır ve sonunda diğer insanlardan ayrılır.

    hırslı insanın etrafında arkadaşı yoktur, bencildir çünkü. başarılı olmak için hırslı olmaya gerek yok, başarılı olmak için hırs şart değil.
  • bazı insanların genetik kodunda var, ellerinde değil. insanların değişebileceğine inanıyorum çünkü eğer fark edebilirseniz isteklerinizin gerçek, doğru bir hayatın da mümkün olabileceğini görürsünüz. ama hırs başka bir şey, kontrolü şart. bazen haklı olsanız da sizi haksız duruma sokabilecek kadar tehlikeli.ulaşmak istediğiniz noktaya giderken o noktaya nasıl geldiğiniz de önemlidir. başarılı olacağım derken bir bakmışsınız sap ile saman karışmış.hak edenlere hak ettikleri muameleyi çekerken içinizde kaynayan hırs yüzünden o zamana kadar savunduğunuz doğruları da harcamışsınız. motivasyonunuzun ne olduğuna bir daha bakın, kendinizle yüzleşmek için iyi bir fırsat.
  • " 'dünya tarihi, sınıflar mücadelesinin tarihidir' denildiği zaman da başlangıcı mağaraya saklanan o ilk but parçasına gider. bütün mülksüzler, sahipsizler, yoksullar, en temelinde bu doymak bilmeyen iştahın madurlarıdır. "

    sırrı süreyya önder