şükela:  tümü | bugün
  • değerli arkadaşlar, şöyle bir gerçek var ki; artık dünyada insanlar, bir takım matematiksel yöntemleri kullanarak başarıya çok daha kolay erişiyor.
    istatistik bilimi, matematik ve yöntemleri ile ilgili o kadar sıra dışı şeyler var ki öğrenseniz vay anasını dersiniz.

bu yöntemleri öğrenmeye çalışırken kafamda hep şu vardı; bu hesaplamaların sonunda ben insanlardan uzaklaşacağım ve bu karakterime çok aykırı bir durum. sevgili arkadaşlar matematik bilimini bu şekilde kullanmak isteyen birisiymişim ben, ilk yazıldığı gibi. https://www.milestone-books.de/…_2.jpg?v=1459122774

lafı fazla dolandırıp sizi sıkmak istemiyorum, kitap yazmak istedim ve trendleri bir takım hesapların içine soktuğumda ben ne yapıyorum deyip işi bıraktım. çok rahatsız oldum, insan için bir şeyler yapıyorum ve onun zayıflıklarından fayda, çıkar sağlayacağım, bu benim tarafımdan kabul edilemez.

eğer ben bundan çıkar sağlayacaksam ben bunun aynı zamanda size de ait olmasını istiyorum, ilk sayfasına ekşi sözlük yazarları ve okurlarına diye bir cümle yazacağım. gelirlerinin bir kısmını ihtiyacı olanlara dağıtacağım. kardeşim ben reklam olsun diye hayır yapamam ki, bir şey yapmak ve hayrımın dokunmasını isteyebilirim ancak.

sizin psikolojinizi, alt karakterinizde yatan kişiliği, cebinizdeki paranın hareketlerini kullanarak size bir şeyler üretmek istemiyorum özet olarak. siz ne istiyorsanız, nasıl istiyorsanız öyle üretmek istiyorum.

buyurun arkadaşlar öncelikle bunu sormak istiyorum;
    http://www.strawpoll.me/14977842
    buna da en çok hangileri ilginizi çekerse işaretleyebilirsiniz: http://www.strawpoll.me/14977738

çalışmam bu anket ile sınırlı kalmayacak, parametreleri yerleştirirken kitabın modelini kurmama yardımcı olacak sadece. daha sonraki süreçlerde bu anket gibi diğer bir kaç tane anket daha yapacağım, ama adım adım, test edeceğim, gözlemleyeceğim. hiç endişe etmeyin, bu hikayenin içinde sizi rahatsız edecek, başınızı belaya sokacak hiç bir şey olmayacak aynı zamanda.

sözün özü; siz nasıl arzu ediyorsanız ona göre yapmaya çalışacağım ve sürekli sizlere danışacağım. artık recep ivedik, cem yılmaz, enes batur izleyicilerine kızmanıza gerek yok, sizi böyle kendi insanınızı yadırgarken görmek beni çok üzüyor.

şimdilik bu kadar, umarım dikkatinizi çekebilmeyi başarırım. bu entry'i kendisini güncelleyecektir.
  • çok güzel bir proje düşüncesi...
    ekşi sözlüğün kendi içinden çıkabilecek bir ekşi kitap projesi kulağa fena gelmiyor..

eskiden sözlükte yapılırdı buna benzer bir şey herkes alt alta bir şeyler yazar alakasız da olsa bir kurgu zinciri çıkardı..
    buna benzer bir durumdan belki iyi işler çıkabilir, geliri önemli değil, katkısı önemli..
    yazarın bu konuda bizi biraz daha bilgilendirmesini isteriz.
  • ne yazık ki ilgi görmedi, göreceğini de düşünmüyordum zaten. ben de boş zamanlarımda doğaçlama öyküler yazıp sözlüğe armağan etmeye karar verdim. biraz amatörce fakat ilginç olması için elimden geleni yapmaya çalışıyorum. benim için önemli olan sıra dışı ve eşsiz olması.