şükela:  tümü | bugün
  • insan haricindeki tüm hayvanatın ve dahi bitkilerin üzerinde düşünmeye değer bulmadıkları gariplikler.

-bütün gün ışık saçan bir kutuya bakabilmeleri
    -sürekli erkek olanların dişilerin kıçına başına bakması
    -iki adet 3 direğin arasında bir o yana bir bu yana koşmaları
    -hiç sıçmamaları
  • o otuzbir çekerken uzaktan onu izlediğimde bir anda suratında o salak ifadeyle kala kalması, yavaşça toparlanıp önce ekranı kapatması?

bir kedinin günlüğü' nden
  • apartmanın önünde bisküvi adamla beslediğim için ayağıma attıran kediye, o zamanlar revaçta olan polisiye dizideki gibi stingray ismini takmam.
  • çoğunlukla aynı hatayı iki kez yapmaları. ve ardından üçüncü kez yapmaları. ve ardından dördüncü kez yapmaları.
  • başkalarının kötü tecrübelerine şahit olduğu halde, bundan ders almadan sonuçlarını bile bile tekrar tecrübe etmek. *
  • masumiyet 'te bir sokak kadını olan ugur'a bekir kor kutuk asıktır. onun icin ailesini terk eder, ailesi tarafından reddedilir, bana mısın demez, sehir sehir ugur'un pesinden dolasmaya baslar, ugur'u korur kollar, sık sık kıskanclık krizlerine girip sinir krizleri gecirir, bagırır cagırır, siddete meyleder, bir gun ugur'a kızıp cok ictiginde de kendini vurur zaten. sonracıgıma ugur'un hayatına yusuf karakteri girer, yusuf da ugur'a asık olur ve onu kıskanmaya, sorun cıkarmaya baslar. bir gun ugur yusuf'a der ki:

-bekir de beni kıskandıgında, dellendiginde, sinir krizleri gecirdiginde hosuma giderdi. ona bir sey demezdim, karsı cıkardım, rahatsız oluyor gibi yapardım ama icten ice de hosuma giderdi. insanoglu ne pis bir sey.

insanogluyla alakadar en garip seylerden biri dusunebilen bir varlık olmasına ragmen kadın erkek demeden kıcı kırık egosuna sık sık malup olmasıdır.
    bana bir hayli enteresan geliyor..

gelen mesajlar sonrası edit budut: kendimden yola cıkarken vardıgım bir nokta degil bu. ben acayip korkak bir insanımdır bu konularda. hem benim yuzumden birinin gram uzulmesi acayip rahatsız eder beni ve bana gani gani mutsuzluk olarak donecegine filan inanırım hem de pek yuregim de kaldırmaz acıkcası..
  • kendini süperman zannetmek.
    düştüğü, battığı, etraftan medet umamayacağı kadar donuklaştığı zamanlarında dahi; kendininkine benzer ruh halinde gördüğü bir kimseye, yoldaş olmak için heves duyması.
    bu bir iyilik değil.
    ya da bu sadece iyilikten kaynaklanan bir durum değil.
    öte/berisi var.

(bkz: acaba nedir nedir)
  • (bkz: kedilerin gariplikleri) başlığında an itibariyle 1565 entri varken bu başlıkta 11 entri olunca anlatmak lazım dedim bazen kediler değil insanlar daha garip. bu hafta sonu kafa güzelken sevilmekten hiç hoşlanmayan asil bir kediyi sevecem diye hayvana kendimi parçalattım resmen. bugün ellerimi işte görenler, bana birşey saldırmış sanıyorlar halbuki hayvanı zorla sıkıştırıp, elmyra misali bağrıma basmaya çalışırken parçalandım ben. o sabah beni insan sanmıştı hayvan, kendi mecrasınca fazla bile olabilecek kadar sevdirmişdi kendini bana, bi 15 dakika sevdim sanırım toplamda. o da beni sevdi yaladı ellerimi falan karşılıksız değildi yani sevgim.ama gel gör ki yetmedi bu bana bağrıma basmak istedim, tombul gövdesi üstümde uyuya kalsın diye pazarlık yapmaya, birkaç maaşı masada bırakmaya hazırdım, verdiğim parayla kimseye muhtaç olmadan bir sene falan whiskas mama alabilirdi aslında kendine. ama kendini satmadı o, haysiyetini iki paralık etmedi. ellerimi paraladı onun yerine. ama ben doydum biraz da olsa onu sevmeye, yine olsa yine yaparım.
  • sokakta yürürken sigara içen her insanı hızlıca geçerek yürüme eylemine devam etmek, içici kişiyi ve söz konusu dumanını geride bırakmak.. bu durumun takıntı halini alması.
  • kollara takılan bileklik saatin, uzun kollu giysilerin, üst üste giyilen giysilerin (kışın mont vs. dahil) insanı boğuyormuş gibi olması hareket edememek, soyunup rahatlama isteğinin insanın içini doldurması bunlardan biridir.