şükela:  tümü | bugün
  • bir anda '' aaa harbi lan'' dedirten aydınlanma durumudur.

ailem çok nötr bir ailedir. din,dil,ırk ya da politika dertleri yoktur. sadece akplidir. dededen kalma bir durum yapacak bir şey yok. gerçi akpli olunca çok politik oluyor sanırım. bilmiyorum öyle işte. kısacası şu şudur, bu budur,onlarla konuşma ya da onlar başkadır diye kimseyi gösterip ayrımcılık yapmadılar. akp'ye oy vermelerinin sebebi geçmişte de akp benzeri partilere oy vermeleridir. politik refleks yani. hatta dede refleksi.

çocukluğumdan beri evde hiç politika konuşulduğunu hatırlamıyorum. sadece en çok kime oy veriliyorsa ya da dine kim en çok yakınsa onlara oy veriyorlar sadece bunu biliyorum.

ilkokul ve lise yıllarım boyunca arkadaşlarım sürekli birbirlerine sen nerelisin,nereden geldin,neden buna inanıyorsun,şuralılar şöyledir,buralılar böyledir gibi saçma sapan şeyler sorarlardı. hiç anlam verememiştim. yani ne olacaktı kürt olsa laz olsa falan filan çocuk işte amk derdim ve cidden çok gairp gelirdi. ancak salak bir velet olduğum için evdekilere de gelip sormazdım. malesef ben de nötr olmuştum.

üniversiteye başladığımda memleketim olan rize'ye gittim. asıl şok orada başladı. sınıfımdaki herkes refleks olarak saçma sapan tiriplere girmiş ve kendilerini şuralı buralı hatta mhpli,akpli, hdpli ya da chpli oldukları için diğerlerinden daha adam, daha bilge ya da daha üstte görüyordu. saçma sapan hareketler,kağıtlara ccc yazmalar,salak salak milliyetçi türküler dinlemeler,kadınlara garip garip bakmalar,10 erkek reis reis takılmalar, manasız namus kavgaları,gereksizce kendini en güzel kadın gibi göstermek, yok yere tirip atmak neler neler.

ben de mal bir nötr olduğum için ne yapacağımı şaşırdım. hepsiyle bir arkadaşlığım oldu. hepsinin gruplarına özel gairp huyları vardı ben de bunlara ayak uydurmaya çalışıyordum salak gibi. malım çünkü.

çok malca şeyler gördüm. hepimiz gördük biliyorsunuz. delikanlı geçinenlerin kız görünce çocuğa dönüşmesi, birisi merhaba dediğinde aleyküm selam demeleri,herkesin aynı tarz giyinmezi,herkeisn aynı telefonu kullanması hatta aynı wallpaper'ı kullanması,konuştukları şeyin aynı boş şeyler olması vs.

bakın ben en zekileriyim demiyorum ama gerçekten çoğu insan gerizekalı ve karaktersiz. malesef ailelerin ne yaptıklarını bilmeden refleks olarak kodladıkları gibi embesilce yaşıyorlar. ben de böyle yaşadım ama ne olduysa çıkmışım içinden. bazen düşünüyorum ulan ne kadar gerizekalıymış bu herifler diye.

insan gerçekten kendini anormal sanıyor ve sorguluyor. '' lan sorun bende mi acaba? kürtçe konuşanlardan nefret mi etmem gerek?, bakire olmayan kızlara orospu mu demeliyim?, merhaba diyene aleyküm selam mı demeliyim?, bacak bacak üstüne atmak artistlik midir?,küpe takmamalı mıyım?, illa evlenmem mi gerek?, illa tesbih mi sallamalıyım'' gibi gibi milyonlarca şey düşünüyor insan.

işin en kötü tarafı da gittiğim yerin rize olması tabi ama nereye gidersem gideyim bu mal tipler yine orada olacaktı.

peki bu mal tipler neden mallar da ben mal değilim?

ailesinin kodladığı şekilde hayatını sürdüren ve hiçbir şekilde değişimi ya da doğruyu aramadan hemen diğerleirnin yaptığı herşeyi birebir aynı şekidle yapan herkes karaktersizdir. bu yüzden insanlar genelde karaktersizdir.

bu yüzden en basitinden herkes sanatçı değildir.

bu tipler akpli,mhpli,chpli,hdpli hepsi aynı bok. alamadıkları bir politika içinde yaşıyorlar. hepsi egoist yavşaklar ve üniversitede hatta hatta iş hayatınızda bile bu salaklar ortalıkta gezinmekteler. koca koca adamlar 5 yaşındaki veleter gibi davranıyorlar çünkü onlardan önceki koca koca adamlar da böyle davranıyorlardır.

ne sevgileri bir boka benziyor,ne bir karakterleri var,ne bahsettikleri kadar güçlüler ne de birşey üretiyorlar.

eğer siz de böyle kendinizden şüphe ettiyseniz hiç takmayın kafaya. insanlar genelde karaktersizdir ve yan masadan duydukları gibi davranırlar.

siz üretin ve kendiniz olun. emin olun yalnızlık hissetmenize gerek yok.