şükela:  tümü | bugün soru sor
 • türkiye'den siktir olup gidemeyenlerin yeni kaçış yolu. son 3 yılda istanbul dahil olmak üzere birçok arkadaşım huzur arayışına izmir'de devam ediyorlar ve gelen haberlerin çoğu olumlu yönde, darısı başımıza.
 • gerçektir.

  aynı göç dalgası çanakkale, aydın, antalya ve muğla illerimizi de ilçeleri ile birlikte etkilemektedir.
  misal bodrum yerleşik nüfusu son 10 yılda 90.000'den 200.000'e çıkmıştır ki buna yazlıkçılar dahil değildir.

  orta ve doğu anadolu muhafazakarlaştıkça izmir başta, batıya doğru bu göç devam edecektir.
 • gelmeyin lan iyice hayvanat bahçesine çevirdiniz burayı.

  edit: yok biz beyaz yakalıyız da yok bilmem ne... siz beyaz yakalıysanız biz de karşıyakalıyız koçum.
 • bir bakıma oy dağılımından başka derdi olmayanların istediğidir. çekişmeli olan bölgelerde çekişmenin yok olması ve rengi zaten belli olan bölgelerin dışlanmasının kolaylaşması demektir.. toplumda zaten varolan kutuplaşmaların fiziksele yansımasıdır da..

  hoş değildir herhangi bi manada... hani mozaiktik lan biz?.. işte, adım adım kalmıyor..

  ha bunu yapan vatandaşa bi dediğimiz olabilir mi?.. pek değil.. ama merak etmeyiniz, her yer batacak.. çünkü hepimiz batıyoruz.. öyle veya böyle... hala aynı gemide olunduğu müddetçe batık, batıktır...
 • bundan rahatsızlık duyup gelmeyin diyen arkadaşlar bilsin ki istanbul'da yaşayıp izmir'i kaçış olarak gören insanların neredeyse tamamı istanbul'un eğitimli, seviyeli beyaz yakalılarıdır.

  o yüzden korkmayın yani. gelenler ortalamayı düşürmez tersine yükseltir.
 • yeter lan gelmeyin artık.

  her tarafı 'gil' dolduran gelişme.
 • izmirli bir yetişkin birey olarak (bakınız ergen değilim. 40 lı yaşlarıma geldim), izmir in de suyunun çıkmış olduğunu ve buraya gelinmesinin çok da matah birşey olmadığını belirtmek isterim. burası da karıştı çünkü beyler bayanlar, izmir i de bozdular. şehir çöplük gibi, her taraf varoş ve göçmen dolu. sokaklarda her yer suriyeli dolu. istanbul dan sonra en çok suriyeli izmir dedir. hatta bahse girerim istanbul dan bile çoktur muhtemelen.
 • izmir'e göç etmek demek izmir'e kaçmak demektir, her kaçış kaçırtanların götünü kaldırır, daha beter azdırır, kaçmanın sonu yoktur. adam olan kendi mekanını korur, kendi mekanını sıçıp batırmaya gelenleri anlayacakları dilden konuşup geldikleri yere s.ktir eder.
  bunun adına da ırkçılık denmez, hakkını korumak denir. (kızım sana söylüyorum gelinim sen anla)