şükela:  tümü | bugün
 • hayatı ıskalamaktır.
 • ...
 • bildiğim en derin ahmaklıklardan biri.

  ne yapıyorsan yapmak istediğin için yap, bu sana mutlu olacağın bir sevgi olarak geri dönecekse bunu bonus olarak kabul etmelisin ki zaten yapmak istediğini yaptığın için bir nebze olsun mutlu olabilesin.
 • sevgililiğin kurumsallaşmasındaki en büyük etkendir bu.

  sen bunu yaptın, ben bunu yaptım olayına döner bir süre sonra. insandan bütünüyle çıplak ve dürüst olması beklenemediği gibi, kendini sevdirmek için oynaması da sahtekarlıktır. sevdiren sevildiği vakit misyonunu tamamlar ve ondan sonra buradan yak başlar.

  işte bu noktada ortaya ilişki çıkar. ismi, cismi her şeyi kurumsaldır. ilişki ltd. şti.
 • insanların sevgisini kazanmaya çalışmak cümlesi örneklendirilip yorumlansa eğer, yaşanan süre kadar yazmak, anlatmak ve konuşmak gerekebilir. fakat gereksizdir. yorulduğunuza en değmeyen olgudur belki de. doğrudur, mantıklıdır, sahte de değildir ayrıca bu hissiyat. fakat işleyişe aykırı bir hatadır.

  sırf bu duygu karaktere kodlanmış diye düşünmekten, mutlu ederek mutlu olmaya çalışmaktan, anlayıştan, saygıdan, empatiden ve son kertede sevgiden - sevmekten - yorulur insan. asıl yoran hep soyut olanlar olmuyor mu zaten ? hayatın en derin savaşları ise aslında içimizde bir yerlerde kopuyor. mavi taraf mantık, kırmızı taraf duygu. niyahet, işbu cümlenin verdiği anlamı da bu savaşın içine yerleştirecek olursak eğer; kaybedilmesi gereken fakat son kanınıza kadar savunduğunuz topraklara denk düşer.

  ya öleceksinizdir, ya kaybedeceksinizdir. lakin bir adım daha ileri gidersek... bu kayıp ve ölüm, size daha rahat ve özgür bir yaşamın kapısını açacaktır.
 • sikmekten geçer. gerçek manada sikmekten bahsediyorum öyle kötülük yapmak değil. bi kere sağlam becerdiğim hep çok sevdi.

  fakat sizi sadece sağlam işlediğiniz için seven kadın ortamdan (iş, seyahat vb.sebeplerle) cinsellik faktörünün kalkmasıyla alır kendini gider. kadınlar için de geçerli, dikkat edin kendinizi yatakta sevdirmeye çalışmayın.

  yani seni sebepsiz, sen olduğun için sevsinler, şunun bunun için değil.

  yoksa üzülürsün.
 • birinin sevgisini kazanmaya çalışırken kalıbından çıkmak, başkası olmak. değer mi bunca sahteliğe? aptalsan aptal gibi davran seni sevecek birileri çıkar elbet.
 • insanlar birbirini tanıyarak,ortak noktalarını paylaşarak sever.kişinin kendini sevdirmek için çaba harcaması, kendini paralaması saçmadır daha da itici olur
 • sırf bu yüzden taviz vermeyin arkadaşlar. kendinize yapacağınız en büyük ihanet budur. kendiniz olun her daim. karşı taraf severse zaten sever. hatta bazı durumlarda kendiniz olsanız daha çok sevgi ve beğeni kazanıyorsunuz. zira karşı tarafın sevgisini kazanmak için davranırken "kasıntı,mal" gibi sıfatları kazanmak olası.