• guzel olay. hayir sanki cok bi bokmusuz gibi uzulmeler ay olamazlar... olelim olm baska isimiz mi var amk.
  • tam çocuğu büyüttük, dünyayı gezeceğiz derken dünyanın yamuk yapması olayıdır.
    onu bunu geç bu olay da akparti iktidarında gerçekleşirse vay halimize.
    son günlerimizi bile duble sefalet içerisinde, dünyaya kafa tuta tuta geçiririz artık.
    (bkz: eyy dünya; sen kimsin ya)
  • lan oğlum istanbul'da yaz ortasında muson yağmurları yağıyor! daha kanıta mı ihtiyaç var?

bu satırları okuyan herkesin hayatı içinde (herkesin normal / ortalama uzunlukta bir hayat sürdüğünü var sayıyorum) kadıköy rıhtımdan acıbadem'in orta kısımlarının yüksekliğine kadar; beşiktaş, sarıyer... falan zincirlikuyu yüksekliğine kadar sular altında kalacak.

iklim öyle değişecek ki yaz ve kış aylarında ortalama 1,5 - 2'şer aylık süreler boyunca dışarı çıkamayacağız çünkü eve geri dönememekten, ölmekten korkacağız. ülkemizde bugün yaşadığımız gibi ve daha şiddetli tropikal yağışlar normal olacak. dengesiz iklim yüzünden tarım yapma koşulları da dengesizleşecek. gıda fiyatları inanılmaz yükselecek. bazı mevye / sebzeler bilgisayardan daha pahalı olacak.

kuzey afrika, ortadoğu ve orta asya ülkelerinden mülteciler akın akın gelecek. sokaklarda cesetler görmek normalleşecek.

yalan değil, şaka hiç değil, bunların hepsi olacak. hepsi bilimsel gerçekler. 2030'da ciddi ciddi hissetmeye, 2050'de de bunları yaşamaya başlayacağız. vallaha bak! varın daha neler olacak siz çıkarım yapın. isterseniz bilim adamlarının uyarılarını açın internetten okuyun. ben şimdiden sizleri göz yaşlarına boğmayayım.
  • 2030 çokmuş dedirtendir.

hem; insanlık ölmedi mi ya? biz onun cenazesine gittik.
  • kotu olay. ben o zaman 41 yasinda olucam. ama umutlar tukenmedi, "2030'a kadar" cumlesinden yarin da olabilir anlami cikariyorum. yani. hic yoktan iyidir tabi. artik uzayli istilasi olur, zombi saldirisi olur, vampir isirir, dunya yorungesinden cikip yanmaya baslar. hepsi olumlu. dogal afet bile olabilir. belki de bi manyak cikip dunyayi patlatir mesela. neden yapmasin ki cunku?
  • çok kesin konuştuğun için olmayacak olaydır ve dünyada hiçbir şeyin kesniliği yoktur. elbet bir gün öleceğiz zaten. ha insanlık da çoktan ölmüş.
  • türkiye'de 2002 yılı itibari ile sona doğru büyük bir adım atılmış, 2017 yılı itibari ile de tamamlanmaya çalışılmaktadır.
  • çoluğumuz çocuğumuz var bi gidin başka eğlence bulun dedirten asparagas bilgidir.
hesabın var mı? giriş yap