şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: #10636545)
 • ne tür siyasi görüşle olursa olsun, ceset fotoğraflarının herhangi bir özdenetime maruz bırakılmadan olduğu gibi yayınlandığı ve sergilenen kan ve etin coşkuyla karşılandığı bir blog görüldüğünde ve blogun yorumlarında bir kadın cesedi fotoğrafı için içine top mermisinin sokulup sokulmadığı sorusunun - aslen kullanılan sözcük elbette "iç" değil- takriben yüz defa kopyalanıp yapıştırıldığının farkına varıldığında insanı kaplayan duygu.
  şiddetin bu derece yüceltildiği bir ortamda yaşamaya alışmayı reddediyorum.
 • mesai bitimine doğru, gece yatmadan önce bazı bazı yaşar insan bunu. bugün faideli ne yaptım der cevap gelmez gene der gene gelmez ***
 • israil'i sevmememin tek sebebi.
  şöyle ki, bütün terörist eylemlerde hissettiğim gibi, bebek cesetlerini gördükçe israil ve bütün diğer teröristlerden nefret ediyorum çünkü insanlığımdan utanıyorum.
 • bu zamanda ki zaman kötü, her gün en az bi kere yaşanmıyorsa ya tam zamanlı meditasyon yapılıyordur ya da o utanılacak şeylerden birinin faili olma durumu söz konusudur.
 • bugün hissettiğim duygu. türklüğünüz de kürtlüğünüz de yerin dibine batsın, batsın ki sadece insanlığınız kalsın ortada...

  (bkz: 23 ekim 2011 van depremi)
 • anadolujet ucagi icin esenboga'da beklerken yer gorevlisinin yaklasik 1 saat rotar yapan adana ucaginin "2 saat daha rotar yapacagini, ucagin van'a yardim ve kurtarma ekibi gonderilmesi icin yonlendirildigini" soylemesi uzerine kimseden hic bir ses cikmadi derken adanali bir amcamizin "bize ne deprem olduysa, beklemek zorunda miyiz" diye bagirmasi, tepki gosterilen amcanin hizini alamayarak, "bana ne!! oldulerse olduler!!" diye bagirmaya devam etmesi ve kendisine kizanlara kufur etmesi (evet cok saglam kufurler) sebebiyle evelsi gun hissettigim duygu.

  amcamiz bagirirken, bekleyen yolcular arasinda, kardesi gocuk altinda kalan ve cocuklarini adana'ya birakip van'a gececek olan bir bayan da vardi. guvenlik gorevlileri adami uzaklastirdi ancak bir dakika daha gece kalmis olsalardi adam hastanelik olacakti.

  insanligimdan utandim. insanlar havalimaninda degil, gocuk altinda 2 saattir beklerken...
 • insan olmayı matah bir şey sanmaktan ileri gelir. bizi insan yapan nedir ki? insan bedeninde yaşıyor olmak dışında bir şartı mı var insan olmanın? insanlık, her türlü acı ve işkenceyle dolu zaten. bunları unutup insanlığa hak etmediği anlamları yüklemek adaletsizlik. üstelik yanıltıcı da. yapılanların sorumluluğu alınmalı.