şükela:  tümü | bugün
  • gerçek dünyasında nasıl yaşayacağını belirlemek içindir.
    burada sınavdayız. sınavın başladığı tarih belli, bir döneme kadar mesul değilsin, belki bir dönemden sonra da mesul olmayacaksın. ancak arada kalanlar için mesulsün. bu mesuliyet senin bu dünyaya geliş amacındır.
    oku.

edit: imla
  • yaşama amacı nedir diye sorulsa hayatta kalmak ve neslini devam ettirmek diye cevaplanabilirdi..

yalnız bu haliyle akşam akşam derin düşüncelere sevk ettirmiş sorudur.
  • sıradaki mantık hatası bir bakış açısını özetliyor.

geliş amacı; özetle yaşamak. yaşarken başına gelen olaylar ve reaksiyonları (bkz: kelebek etkisi)
  • ben cinleri ve insanları yalnız bana kulluk(beni tanımaya çalışsınlar manasında olduğu tefsir ediliyo)etsinler diye yarattım.
  • sıkıntı olsa gerek. sıkıntıdan geldi insanoğlu dünya'ya. ama burası da sıkıcı çıktı. of!
  • kimsenin öğle vakti sorgulamadığı konudur.

ah geceler.
  • gece gece okuyunca aklıma gelene bak;
    bir chip var ve sizin çevrenizden aldığınız her olumlu davranış,taktir için size kredi veriyor;bebelere hamburger,liselilere kontör,üniversite de sınavsız geçiş,yeni evlilere mobilya yardımı be diğer bilimum hayaller için fırsatlar;tecavüz edene impotans,sevene-asik olana libido falan.herkesin notu da üzerinde yazsa;
    ne oluyorsa bana gece gece saçmalıyor muyum ne;yatıp zibarayim tövbe tövbe.
  • patatesinki ile aynıdır. toprak solucanı ve tarla faresininkiyle de.
  • bana biraz birinin egosu gibi geliyor...herşeyi geçtim önce bir sorulsaydı bari biz böyle böyle bir iş yapıcaz ama sen ne dersin diye, öyle bam diye fırlatırıp buralarda eziyet edilmeseydi öyleki bunları bunları yapmassan ölüncede eziyet görüceksin diyorlar...
  • varoluşunu tamamlamaktır. bu da üretmekle mümkündür.