şükela:  tümü | bugün
  • beklemediğim anda yeni bir şey öğrenince çok mutlu oluyorum.

insanokuzolmasın ile konuşurken de beklemediğim yerden yeni bilgi geldi. hala sözlük bilgi kaynağı olabiliyor bazen.
  • yardımsever, bilgili ve ilgili yazar. üşenmeyip uzun uzun madde madde sorduğum sorulara* madde madde uzun uzun cevap verdiği, bunu da dostane bir üslupla yaptığı için kendisine minnetarım. sözlüğün asıl amacı olan bilgi kaynağı nosyonunu sağlayabilenlerden.
  • (bkz: engelle)
    eşek sevici hewal.
  • liseden tanıdığım yakın arkadaşım olan yazar.

ama kendisi beni unutmuş olabilir. isterse çiftlik bank mi teklik bank mi ne sikimse oradan 3-5 kuruş atarak hatırlayabilir. yani kalpler bir tabi...
  • canım kuzenim. onu senelerdir görmedim. kendisini aile içerisinde hep sevmişimdir.
  • inanır mısınız benim de uzaktan kuzen olduğumuza dair hisler var.. dedirten user.
  • beni hatırlamasını umduğum yazar. aynı çiğ köftecide çiğ köfte yemiştik farklı masalarda. çıktıktan sonra da bardakta mısır gömmek istemiştik ikimiz de. ondan bir adım önce bardakta mısır standına varmama rağmen sıramı ona vermiştim. umarım vefasız değildir.
  • kayıplara karışmıştır...
  • yıllardır hayatını tek başına, ailesi olmadan, kimseden destek almadan yaşayan bir adamdı. ne çileler çektiğinin şahidi benim. şimdi parayı bulduğu zaman mı aklınıza geldi ibneler kuzeni olduğunuz? sokakta selam vermediği adama piyango çıkınca köpeği olan insanlar gibisiniz yemin ediyorum.

bir süreliğine gördüğü bu samimiyetsiz ilgiden dolayı sözlükten uzaklaşmak istedi sadece, hepsi bu. aslanlar gibi geri dönecektir, kimse merak etmesin. kimsenin şukelası kimsede kalmaz.
  • hesabını kapatıp maldivlere giden yazar.