şükela:  tümü | bugün soru sor
 • türkiye cumhuriyeti ve türk milletinin selameti için aklını, mantığını, emeğini, bilgisini ortaya koyup gecesini gündüzüne katıp orduların gelecekte en önemli askeri araçlarından olacak olan insansız hava araçlarını ülkesinde üreterek ülkesini hava araçlarının kullanımında amerikan egemenliğine son vermeye and içmiş, yaşasaydı eminim atamızın övünerek parmakla göstereceği bir mühendis/girişimci olan selçuk bayraktar'ın yeni projesi..

  link

  yürüdüğün bu yolda asla yalnız değilsin.
 • yav he he seklinde cevaplanabilecek hezeyan.

  önce bir jet motoru uretin, sonra konusalim bebisim.

  2 yil bekleyelim 5g'ye gecelim - gecemedi.

  önce bir aciklayin bakalim hangi nato uyesi ulke ile size know-how verecek/satacak anlasmaniz var?

  sahsen turk oldugumu soyleyince "siz de nato uyesisiniz ama ulkeniz sakincali ulkeler listesinde oldugundan size bu bilgileri veremeyiz" lafini duymamis olsam inanirdim ama bi gulme geliyor.

  ayrica madem o kadar gölunuze guveniyorsunuz sizi elektrikli ucak alaninda da görmek isteriz, biraz da turkce kaynaklar gorelim.
 • tamamen yerli üretim insanlısını bitirdiniz, insansızı kaldı diye cevap verilecek açıklama.

  her kuşu siktik bir leylek kaldı.

  not: yerli üretimi sağdan soldan parça alıp birleştirmek sananlar yeşillendirsin küfür edeyim.
 • zaten insansız yapmaları daha hayırlı olur. şahsen insanlısına binmezdim.

  edit: anadoludaki dandik meslek yüksekokulu mezunu ezik fanboylar toplaşmış. ulan bu iha-siha dediğin şeyi önüne gelen üretiyor. yapılamayacak büyütülecek bir şey değil. al bak iran yapmış, al bu da başka model, gene irandan.
  al bak pakistandan gelsin
  çekya'dan
  isveç'ten insansız helikopter
  buyrun güney afrika
  gariban nijerya bile yapmış.

  jet mi dediniz, al sana hindistan'dan stealth combat drone. şu da amerikan olanı. al bu da yakıt ikmali videosu.
  fransız dassault neuron, gene stealth combat.
  ingiliz bae taranis

  herifler basit terör hedeflerinden öte konvansiyonel savaş düşünerek jet motorlu casus siha üretiyorlar. yapıyorsan bunu yap tabii, tutan yok. ama amerika zengin, iran zengin, türkiye fukara ülke, parası kısıtlı. ve paraların nereye harcandığını o zengin amerikalılar sorarken, gereksiz maliyetli projeler çöpe giderken, türk halkı bu hesabı sormuyor, soranlara da terörist-vatan haini damgası vuruluyor. harbi tai'nin anka noldu? kaç adet üretildi, satıldı, noldu? boş gurur vatansever usandırır,ben de usandım açıkçası.

  ha bu arada ciddi geliştirmeler gizlilik gerektirir. ama bu bütçeleri gizlemek anlamına gelmez. sanayi ve askeri casusluğa karşı önlemdir.
 • söz konusu kişi selçuk bayraktar ise önemsenmesi gereken beyanattır. kendisi ülkemizin son yıllarda yetiştirdiği vizyonu en geniş kişilerdendir. insansız hava araçlarında çığır açan bu adam yaparım dediyse yapar. bir çok sıkıntıya rağmen yıllardır nasıl çabalayarak dünya çapında bir teknolojiyi ülkemize kazandırdığını ve bu sayede tek mehmetçik şehit vermeden binlerce teröristin etkisiz hale getirildiğini bilenler biliyor. bu kadar yüksek verimli silahlı insansız hava araçlarını üreten teknoloji insansız jeti de yapar. yolu açık olsun.
 • havasız insan aracı ile beylikdüzü'ne giderken okuduğum haberdir.
  (bkz: metrobüs)
 • çalışır da düşmezse insanlısını da yapıcaz inşallah.
 • hayırdır allah bizi terk mi etti,allahsız mı olduk diye sorulması gereken beyanattır.
 • piyuuu dile getirilmesi bile cayır cayır göt yakmış. lan bu ne hazımsızlık.

  yerli üretim sihaların avladığı teröristlere "piknik yapıyolardı:(" diye ağlayanların da bu projelerden mutlu olması beklenemezdi zaten. çaresiz ezikler :)