şükela:  tümü | bugün
  • 2025 yılında ilk uçuşunu yapacak olan uçak, şimdiden anketlerde %17 bir grup bu uçakta uçmak istediğini belirtmiş.
    havayolu şirketleri 35 milyar dolar bir kazancı olacağı için faydalı görüyor. boeing 2017'den 2036'ya kadar sürede yaklaşık 41 bin uçağı satmayı planlıyor.bilet fiyatları düşecekmiş bu biraz safsata geldi, o teknolojiye hazırlık için materyal bulmak tüm uçaklarda değişime gitmek sonra bilet fiyatının düşmesini beklemek komik.

edi; birden fazla kaynak var.hepsinde farklı rakamlar ve yine farklı alanlardan bahsediyor.
    bazıları sadece 3-5 kişi taşımacılık yapacak uçaklardan bahsetmiş, kargo uçakları olabilir demiş.
    bazıları ise buna kimsenin hazır olamayacağını yazmış. tek bir pilotun olacağı eğitim verileceği bahsi geçiyor.
    yani mış muş ve alttaki entryleri okuyunca çoğu editörün yazdıklarından farklı olmadığını gördüm, hakikaten yazarlar iyi durumda.

ai üzerinden bir kaynak

mesela şu site tek bir pilotun ne kadar maliyeti var çıkartmış,

yine bu kaynakta daha önce yapılan test uçuşlarını ve az sayıda taşımacılığı yazmış.

edi; kaynak
  • insan taşımayacaksan ne boka yarar diyerek ufak şakalar komiklikler yapmamı sağlayan uçak.
  • 2017 lys de pilotluk kazananlar şok
  • kedi köpeği doldurup fırfır uçuracağımız uçak. artık onlar da mutlu olacaklar.
  • ben binmem ula ona...

pilotlusuna zor biniyorum. pilotsuzuna nasıl bineyim? o ünlü filmdeki gibi tamam kendinize nefis bir sektör bulmuşsunuz ama değeri sıfır. kim biner lan ona?

siz onunla kargo taşıyın, kargo.
  • ' önce gideceğiniz yere uçağı insansız gönderiyoruz; sonra da yolcuları ışınlama yolu ile gönderiyoruz ' şeklinde diye not gerektiren gelişim.
  • oley be, artık inince uçağın kendisini alkışlayacağız. yalnız tok sesli pilot anonsları tarih olacak, ona biraz üzüldüm bak. evet.
  • en az 200 yıl imkansız olan olay. en gelişmiş uçaklarda bile elektronik sistemlere yer verilemiyor mekanik sistemlerle çalışılıyor. yani kanatlar bile motorla çevrilmiyor teller çekilerek çevriliyor. hız ölçerler tamamen mekanik sistemler. neden çünkü mekanik sistemler daha güvenilir. elektronik sistemler güvenli değil. oto pilot dahi sık sık sapıyor.

yani olmasının imkanı yok.