• ilk sezonunu bitirdim. çok hoş bir antoloji serisi olmuş. komediyi ve korkuyu çok güzel harmanlamışlar. 6 bölümden 5'ini beğendim. dizi 1. bölümle birlikte ingilizliğini gösterip, komedi anlayışını ve şaşırtma temasını çok hoş bir şekilde ortaya koyuyor. favorim 3. bölüm oldu, karakterlerin en iyi işlendiği bölümde oydu bence, ikincisi de 4. bölüm olur. 5. bölümü izlemeden macbeth'i okumuş olursanız daha iyi olur çünkü konu akışı paralel gidiyor. 2. bölümde charlie chaplin'in torununu oynatmışlar ve bölümün temasıyla uyumlu olmuş. son bölüm biraz yarım kalmış hissi verdi ve biraz daha ayrıntı araya sıkıştırılabilirdi.

--- s1e6spoiler ---
    ev sahiplerinin niyeti sonda değil de ortalarda açıklansa ve arada daha çok olay yaşansa daha hoş olabilirdi.
    --- s1e6spoiler ---
  • kara komedi tarzında, yer yer korku ve gerilim öğeleri de barındıran, sonu sürprizli dizilerden. birbirinden bağımsız her bölüm öyle zekice kurgulanmış, ayrıntılar öyle güzel işlenmiş ki, her bölümü izledikten sonra “bi dakika yaa ben ne izledim şimdi” moduna giriyor insan. bölümler bağımsız olduğu için istediğiniz bölümden de başlayabiliyorsunuz.

en favori bölümüm bence bir başyapıt aynı zamanda:(bkz: the 12 days of christine)

burada da bölümle ilgili kısa bir inceleme mevcut:(bkz: #105944026)
  • sevgilimin, 'baris özcan'in dizi önerileri' isimli videoyu izlemesiyle başlayan, bir grup arkadaşla izlemeye koyulup çok beğendiğimiz, 'nasil daha önce denk gelmemiş ya da duymamışız diye yakınarak gelişen,sardines isimli ilk bolumde the ıt crowd tan tanıdığımız jen (k.parkinson) i görünce sempati duyduğum, black books tan bildiğimiz tamsin greig, sevgili fran e last gasp bölümünde denk gelince sempatinin daha da arttığı, the 12 days of christine bölümüyle o-ha dedirten, the trial of elizabeth gadge bölümunde bizi gülmekten kırıp geçiren, the riddle of the sphinx bölümüyle zihnimizde edindigi yeri, sağlam kaziklarla çakan bir dizi olmuştur benim için nihayetinde.
    izledikçe ters köşe olacagindan emin olduğunuz, ancak sizi hangi konuda ters köşe edebileceginin sınırlarını zorlayan, bunu başaran ve asla sıkmayan 30dk uzunluğunda, her biri film tadında bir dizidir.
    deneysel bölümlerin yaratıcı ve çok keyifli olduğu, her bölümde en azından değişmeyen r.shearsmith ve s.pemberton i bu kez hangi karakter ve ne tür bir tip ile karşımıza çıkacağını merak ederek izleyeceğiniz süresi kısa, muhtevası yoğun bir dizi.
    izlemeniz için daha nasıl ovebilirim, imm sanırım şimdilik bu kadar.(:
  • öğrenci evimin numarası dokuz olduğu ve bana göre bölümleri gerilim ağırlıklı olduğu için korkup izlemeyi bıraktığım başarılı dizi
  • her sezonda en fazla iki beğendiğim bölüm içeren sevemediğim dizi. gerçekten ilginç bir şeyler izlemek için 1959 yapımı alacakaranlık kuşağı'nı tercih edebilirsiniz. kısa ve bağımsız bölümü tercihler arasında tabi.
  • birbirinden bağımsız ve ideal uzunlukta (yarım saat) ilginç bölümlerden oluşan çok başarılı bulduğum dizidir.
  • black mirror’ı bayağı beğenen biri olarak başladığım, bitirdikten sonra black mirror neymiş ya dediğim dizi. bazı bölümler istisna olsa da türüne kara mizah denebilir genel olarak. bölümleri yarım saat yaklaşık, bu kadar kısa sürede karakterleri içselleştirip her bölümün sonunda ağzımızı açık bırakmak bir dizinin yapabileceği en büyük şey bence. senaryo muazzam, oyunculuklar muazzam ötesi. başrolde genelde aynı adamlar oynuyor, bu beyefendileri bir tiyatro oyununda izlemeden ölmek istemem doğrusu.
  • mükemmel bir dizi, ingilizler kesinlikle bu işi biliyor.
    her bölümü birbirinden güzel olmakla birlikte özellikle 2. sezon 2 bölüm, the 12 days of christine tam bir başyapıt.
    hayatımda böyle birşey izlemedim hem de yarım saat hepi topu pes
  • 2. sezon 2. bölümü izledim az önce ve direkt buraya koştum, bu kadar etkilendiğim çok az şey vardır. bu bölüm harikaydı tek kelime ile, tavsiye üzerine izledim, hatta direkt 2. sezon 2. bölümü izle tavsiyesi aldım ama dizinin mantığını anlamak için 1. bölümden başlamıştım. kesinlikle şans verilmesi gereken bir dizi.
  • bunca zaman nasıl denk gelmemişim hayret.

tavsiye üzerine başladım ve tam sevdiğim tarz olduğunu açar açmaz anladım.

black mirror sevenler zaten kaçırmasın.

ilk sezon 4. bölüme kadar geldim ve 3. bölüme ba-yıl-dım. twistin twistini yaptı.
    önce çözdüm 'he anladım lan, tamam tamam' dedim ama sonra tokatlamaya başladı beni ve bunu iki kez yaptı.

benim için sözlükte bu kadar az bahsedilmesinden ve geç fark etmemden dolayı az bilinen efsane diziler kategorisine giriş yapmıştır.
hesabın var mı? giriş yap