• her bölümün bir şekilde 9 ile ilişkilendirildiği, birbirinden bağımsız bölümlerden oluşan bbc yapımı, kara komedi serisi.

http://www.bbc.co.uk/programmes/b03tvq6m
    http://www.insideno9extra.co.uk/
  • ilk bölümüyle kendine hayran bırakmıştı beni. fakat ilerleyen bölümler için konuşacaksak; pek tatmin edici bir yapım değil. her şeye rağmen o bir ingiliz dizisi ve tanıdık yüzleri görmek gerçekten çok hoş. yapım ekibi sağlam.ilerleyen bölümler umarım iyi olur.
  • ilk bölümü sardines fazlasıyla garip ve eğlenceli, devamı geldikçe bu entryi güncellemeyi düşünüyorum.
    edit: bu tadı verebilen kaç dizi var acaba diye düşündüm de aklıma pek örnek gelmedi . 9 numarada geçen hikayeler, atmosfer ve komediyle yoğruluş tarzı insanı her bölümde kendine daha da hayran bırakıyor.
  • black mirror'le beraber beyninizi fırıl fırıl döndüren, odağınızı ve bakış açınızı paramparça eden, vaktin üzerinizden ezip geçmesini engelleyerek, zamanı sizinle beraber ileriye taşıyan dizi.
  • "kara komedi" nasıl yapılır dersi veren dizi.
  • izlemenin çok keyifli olduğu, insanı allak bullak eden, sağlam ingiliz dizisi.
  • her bölümü kısa film tadında 30'ar dakikalık müthiş yaratıcı hikayeler ve daha fazlası. sadece tek bir bölümünde komedi, korku, hırs, gizem vs. gibi konuları anlatıp sonuna da hayvani bir twist atıyorlar. izleyin lan. olağanüstü.

favori bölümlerim;
    sezon 1 bölüm 2; a quiet night in
    sezon 1 bölüm 5; the understudy
    sezon 2 bölüm 2; the 12 days of christine
  • başlığına en son geçen sene yazılmış dizi. hakkını teslim etmek gereken bir yapım oysaki. black books'tan black mirror'a evrilmiş iki sezonun ardından, imdb'ye göre devamı yapım aşamasında. serinin yazanı, oynayanı ve birkaç bölüm çekeni (ve yazmaya üşendirecek kadar karmaşık isimli) iki adam sabit sadece, diğer her şey değişip duruyor. yan rollerde başka dizilerden aşina yüzler görmek mümkün, lord varys de dahil.. takdir etmede küfür eşiği bu iki acayip adam için hemen her bölüm aşılıyor, "fena değil" seviyesinde kalan bölümler de var elbette.
    delirmemek için dizi izleyenlere oldukça iyi bir alternatif.
  • 3. sezonu başladı ve bu gece 3. bölümü yayınlanacak. hemen her bölümde attıkları dahice twistlere şaşırmaktan harap oldum. kara mizah ve ingilizlik çok güzel lan. dünya ingilizin taşağını yesin.
  • 3. sezon 3. bölümü ile kendi bölümleri içerisindeki en acımasız ve zekice hikayeye sahip kara-komedi dizisi.

özellikle ilk 2 sezonunda komedisi daha fazlayken özellikle 3. sezon ortasına kadar karanlığı çok daha ağır basan bölümler yapılmış. hem sözlük hem de dünya genelinde olması gerekenden daha az bilinen bir yapım, ama şahane.
hesabın var mı? giriş yap