şükela:  tümü | bugün
  • netflix belgeseli. kartellere ilginiz varsa izlemelisiniz. ormanda kacakcilik icin urettikleri denizalti gercekten ilgi cekici. azimleri inanilmaz.
  • 20 yıl boyunca abd ordusunda görev alan jason fox'un yaratıcısı olduğu üç bölümlük netflix belgeseli. meksika, kolombiya ve peru şeklinde devam eden belgesel uyuşturucu şebekelerinin nasıl bu kadar güçlenebildiğini anlamak açısından kısa ve öz bir anlatım olmuş. meksika bölümünde gösterilen parçalanmış ceset belgeselin ne kadar ciddi şartlar altında çekildiğini gösteriyor. kolombiya bölümünde escobar'ın en yakın adamlarından biri 257 kişiyi infaz ettiğini itiraf ederken peru bölümündeki eleştiriler ise yerinde olmuş. bu seviyedeki şebekeler ile savaşmak bir boşunalık hissiyatını da beraberinde getiriyor çünkü yapılan operasyonlar o kadar küçük bir zarar veriyor ve patronlar esasında bundan o kadar az etkileniyor ki olan yine sırf dağ başındaki harabe evinde yaşam savaşı veren köylü koka yetiştiricisine oluyor. hiyerarşik düzen içerisinde en dipte yer aldığı halde aslında üretimin en önemli noktasını oluşturan bu şahısların kazancı ise trajikomik. belgeseli kartellere ilgi duyanların izlemesini öneririm.
  • üçüncü bölüm iyiydi.
    ancak ikinci bölümde 250 kişi öldürmüş birinin reklamını yapmaktan öteye gitmeyen yapım olmuş. adam da maşallah az biraz zeki işid’den girdi, hristiyanlıktan çıktı, adam eski amerikan askerini evine getirip sikik bir amerikan bayrağı gösterdi, sevgi topladı, kendi show’unu yaptı. geçirdiği kötü çocukluktan girdi, övünmelere doyamadan çıkıp amerikan askerlerini kutsadı.
    zaten hayali escobar’ın şanından yürüyerek kendi hikayesini hollywood’a satmakmış. yani güzel oynadı. öyle böyle değil efffsaane oynadı.
    bu dangalaklığınızla 250 kişi öldürmüş ve 23 yıl gibi çerezlik bir ceza almış teröristin çok güzel reklamını yaptınız afferim.