şükela:  tümü | bugün
  • 30 ağustos 2013'de vizyona girecek olan insidious'ın devam filmi.

rose byrne, patrick wilson, barbara hershey ty simpkins, andrew astor bu filmde de rol alacak oyuncular. ilk filmin yönetmeni james wan bu filmi de yönetiyor.
  • simdi ciktim sinemadan. korkudan burnuma papkorn kacti. ilki kadar orjinal olmasa da bana en guzel 13.cumalarimdan birini yasatti.

cok yasa james wan!
  • daha ilk günden kara geçen film.

cuma günü gişesi 20 milyon dolar. 13. cuma uğurlu geldi filme.

http://boxofficemojo.com/…ge=main&id=insidious2.htm
  • sorun ben ve arkadaşlarımda mı bilmiyorum ama sinemadan gülerek ayrıldık. filmi komik bulduğumuzdan değil, sinirden güldük. belki de şu yaşıma dek gördüğüm en ama en dandik film. verdiğim paraya üzüldüm gerçekten. ıki kere düşünün derim sinemaya gitmeden önce.
  • dün farklı seviyelerden korku filmi izleyicisi arkadaşlarımla farklı sayılabilecek beklentilerle gittiğimiz film. grup gölgesinden korkanlardan tutun, küçükken hayali çaki' yle evlenmek veya kanka olmak olanına kadar yeterince çeşit içeriyordu efem müsterih olunuz.

genel görüş: " güzeldi. klasik ruhlu hortlaklı film temeli üzerine sağlam yerleştirilmiş ama buna rağmen bazı açılardan özgün sayılabilecek, kesinlikle sıkmayan ve serinin devamı gelirse hepimizin tekrar izleyeceği bir film. "

ayrıca şu diyaloglara da vesile olmuştur kendisi.

--- spoiler ---

--- spoiler ---

roka iç ses: " ruhlu, muhlu. keşke ecinnili olsaydı, o zaman harbi tırsardım bak. olsun güzel yine de. aynada beliren teyze motifi de cuk oturmuş. hem o bebek şeysinden de alıp şaziye' nin evine koyarım gündüzden. akşam eve girince... eheee! " " gülme şimdi korku filminde gülüyor diye deli diyecekler "

şaziye film arasında: " ay çok tırstım. ödümü patlatan sahneler oldu. pek gizemli falan. "
    roka iç ses: " günah la! vazgeçtim kızı sarılık falan etmeyelim şimdi durduk yerde. "

film çıkışı şaziye: " falan filan yerler rüyama girer şimdi. keşke son seansa kalmasaydık. "
    roka iç ses: " yok plan kesin yattı artık "
    grubun piyangodan çıkan ajdar' ı: " bende kal istersen "
    şaziye' nin başının üstünde beliren balonda yazan: " wtf! "
    roka iç ses: " ajdar yalnız yaşıyordu değil mi? şu bebek şeysinin uzaktan kumandalıları çıkmışmıdır acaba! "

--- spoiler ---

--- spoiler ---
  • 'aaaa, bu çocuk ilk filmde vardııııı!' şeklinde yanındaki arkadaşına yüksek sesle konuşan ergenler eşliğinde izlediğim film. gülüşenlere ve kahkaha atanlara rağmen konsantre olmaya çalıştım filme. izninizle 'sinema kültürünüze sokmak isterim' sevgili ergenler.

--------------------------------

ilk filmin üzerinden 2 sene geçmiş, haliyle bu filmle arasında bağlantı kurmak zor oldu. heyecanlandırıyor ve korku filmlerinde aradığım tam da bu. her sahnede ayrı bir gerilim. james wan gerçekten de güzel korku filmleri meydana getirebiliyor. izlenmeli. ilk filmi izlemeyenler beğenmeyebilir.
  • görevini en iyi şekilde yerine getirip adamı oldukça geren film. adamlar paranormal activity yapımcıları gibi yan gelip yatmayıp ilk filmin kopyasını yapmamışlar. james wan da sevdiğim yönetmenlerin arasına girdi. filme puanım 1010 üzerinden 7960.
  • james wan'ın kendine ihanet ettiği ama iyi ki yaptığı filmdir. kendisi şu güne kadar hiç devam filmi çekmedi, onun filmlerini hep başkaları devam ettirdi lakin bu sefer stop dedi ve ruhlar bölgesi 2 ile karşımıza tekrar çıktı. bir önceki filmin senaryosuna göre daha iyi, daha hoş çekimler ve daha fazla gerilim. kesinlikle senenin en iyi korku filmlerinden biri diyebilirim.

--- spoiler ---

hatta ve hatta james wan kendine iyice ihanet ederek büyük ihtimal 3. filmi de çekecek. son sahnede kadın o kadar şaşırdı ki, 3. filmde şeytan geliyor gibi bir hava oluştu bende.

bir de çok fena bir lost kafası vardı filmde. gelecekte yaşanan şeyler, geçmişe etki ediyor falan. loop mu diyorlar ona ne diyorlarsa artık çok feci kafa karıştırıyor film.

--- spoiler ---

gidilesi filmdir. vaktiniz var ise alın arkadaşlarınızı gidip doya doya eğlenin hemde gerilin. çünkü bu sefer james wan filmin içine ara ara komik sahneler serpiştirerek filmi daha zengin yapmış. bence... gidin yani.
  • dün istinyeparkta izledigim yapımdir. altima sicacaktim lakin 8 adet orospucocugu ergenin gulme calismalari yüzünden pic oldu film. bi ara cebimden para cikarip "yan salonda hukumet kadin oynuyor,gidip onu izleyin dedim" sustular. halka filmini de boyle pic eden bir grup vardı. sktirin gidin baska film izleyin...

bunun dışında bir iki sacmalik olsada, gerilim, muzik uyumu, gri tonlama superdi. gidin izleyin ama sinemada.

edit : imla...cep telefonu ile yazılmıyor anasını keseyim