şükela:  tümü | bugün
 • an itibariyle fragmanı izleyiciye sunulan, insidious serisinin 4. filmi ve açıklanan yeni ismi.

  fragmanla beraber bi çoştum, umduğumdan çok iyi bir şeyle karşılaştım açıkcası. orijinal canavar tasarımlarını görmek şimdiden heyecanlandırdı.
  ayrıca 70'inden sonra film in yıldızı olan lin shaye'e koca bir: ''yürü kızım.''

  fragmanı izlemek için tıkla
 • çok uzun süredir beklediğim film.

  2. filmin sonunda elise, küçük kızın arkasında bir şey görüp aşırı derecede korkmuştu. na bu da sonu

  fakat, anladığım kadarıyla bu da onu anlatmıyor. gene başka bir hikayeye odaklanıyorlar. evler aynı değil çünkü.

  hala o gördüğü şeyi bekliyorum. fakat fragman da fena değildi. bu anlatılacak hikaye de kötü değilmiş gibi duruyor. sonuçta james wan. ne yaparsa altındır!
 • trailer ı tırt gibi duruyor ama merakla bekliyoruz.
 • serinin son halkasının vizyon tarihi 12 ocak.

  her eve imdb
 • dün akşam izleme fırsatı buldum. film olmuş.

  --- spoiler ---

  hikaye hayalet avcısı ve özel yetenekleri olan elise'in hikayesiyle başlıyor. hikayeler birbiriyle bağlantılı ve güzel kurgulanmış. yer yer saçma gelen kısımları var ama görmezden geliyorum çünkü korku seviyorum.

  elise'in yancısı o iki eleman da çok mal. hikayeye eğlence ve farklılık kazandırıyorlar. hoşuma gitti ileri derecede mal olmaları gözüme çok batmadı yani.

  çok korktuğumu da söyleyemem açıkçası. ordan burdan çıkan parmak uçlarında anahtar olan bir hayaletin etrafında dönüyor hikaye. tabi herkesin hayaleti kendinedir. mühim olan iyi mi kötü mü olduğudur. *

  --- spoiler ---

  şimdi biraz ciddileşelim mi sözlük? ne dersin? bu sinemada bir şeyler yiyip içen, korku filmlerinde yanındakiyle konuşup dalga geçen güruha sesleniyorum. siz insan mısınız ulan? bu yaptığınız insanlığa sığar mı? korku filmlerine eğlenmek için gelmeyin. gelecekseniz de milletin huzurunu bozmayın. konuşmayın yanınızdakiyle ya bu kadar mühim ne meseleniz olabilir? telefonun sesini niye kısmıyorsunuz? devlet mi yönetiyorsunuz bu kadar hep online people olmak zorunda mısınız?

  patlamış mısır yiyecekseniz lütfen ağzınızı kapatarak yiyin. bir şey içiyorsanız höpürdetmeyin. bunlar sinemanın kuralı değilse bile görgünün kuralıdır zannımca. gözünüzün çapağını yiyeyim yapmayın gerçekten sinirden deliye döndüm bir korku filminde ne kadar iğrençleşilebilirse o kadar iğrençleşildi dün gece.
 • bu kadar hayranları olan bir yapımın ,son filminin ,gösterime girdikten 2 gün sonra bile koskoca sözlükte, sadece bir kişi tarafından yorum yapılması
  (o kişinin de spoiler vermemesine rağmen spoiler verdiğini zannederek yorum yapmasıyla )filmin kalitesi hakkında biraz bilgi sahibi olabilirsiniz.
  eğer sıcağı sıcağına yorum yapsaydım hayatımda sinemada izlediğim en kötü film yazacaktım ama kendimi tuttum ve filmi seyretmemin ,üzerinden 5-6 saat geçmesini bekledim.
  bu filme aslında biraz da ön yargısı olan birisiyim ,bu serinin kesinlikle çok büyük bir hayranı olmadım ama bu film o kadar çok iyi yorum alıyordu ki eski filmlerinde acaba bişey mi kaçıyorum? diye seriyi 2 kere izlemişliğim var.ve gene fikrim değişmedi açıkçası.
  salonda 2.yarıda en az 10-15 kişi geri gelmedi.
  yanımda oturan 2 ayrı çift ,sonunu göremeden ayrıldılar.gerçi bir sonu yok filmin!
  korku camiasi tarafından pozitif ayrımcılığa uğramış ,seri şeklinde olan filmlerin ,devam niteliği taşıyan son filmleri; eğer düşük puan alıyorsa ,büyük ihtimal çok çok kötü çıkması durumunun tipik bir örneğidir .halka için, hiç acımadan 3ile 4 arası puan veren otoriteler bu filme 5-6 arası vermiş ve gene ayrımcılık yapmışlardır.
  yukarıda yorumlarından biri ;önceki filmin final sahnesi falan paylaşılıp,filmin konusu üzerinde fikir yürütülmeye çalışılmış.
  şöyle söyleyim bu film için ben yorum bile yapmam
  devam filmi değildir,anca bir spin off sayılabilir ama tam olarak oda değil ,insidous origins gibi bişey
  puanım 1 mi 2 mi? tam karar veremiyorum ama fan boy olsaydım 4 falan yapıştırırdım.
 • (bkz: bitti demediniz mi lan)
  filmin yine devamı gelecek. son sahneden onu anladım. ama gelmesin lütfen gerçekten olmamış bu film ya. ben ki izlediğin en iyi korku-gerilim hangisi diye sorsalar 1 insidious, 2 conjuring derim fakat maalesef çok baygın geçiyor bu film.

  gerilimden ziyade dram filmi olmuş resmen. yer yer gözlerim doldu çok saçma! benim beklentim bu değil ki. çıtayı öyle bir yerlere yükselttiler ki ilk 2 filmle, düşüşleri bile etkileyici oluyor.
  izlemek isteyene tavsiye der miyim? yani eh işte... öyle, vay canına! demezsiniz ama izlenir yani. filmi başlı başına ele alırsak hala iyi bir film ama işte öncekilerini; o muhteşem yapıtları bildiği için insan çok zevk alamıyor.
  ferrari'den, porsche'dan inip passat'a binmek gibi. passat kötü araba mı? asla değil ama işte ferrariyle gezdik zamanında beklenti yüksek.

  önceki filmlerin hatrına 6/10 veriyorum.

  --- spoiler ---

  3. filmin sonunda olduğu gibi bu filmin sonunda da o kırmızı suratlı yaratık belirdi. ne bir önceki filmde ne bu filmde onun olayını anlatmadılar. varsa bu işi çözen yeşillendirsin.
  --- spoiler ---
 • bulunduğum şehirde bütün sinemalarda türkçe dublaj olarak gösterime girmiş olan film.

  iyidir kötüdür görmek için malum ortamlara düşmesini bekleyeceğim mecbur ama üçüncü filmin hayal kırıklığı olması ve bu film için yapılan yorumları bir araya getirince tekrar hayal kırıklığına uğramaktan korkmuyor değilim. bakalım nasıl eidtleyeceğim bu entryi ilerde...
 • normalde bu seriyi seviyordum ama bu film biraz hayal kırıklığı oldu benim için

  --- spoiler ---

  ruhlarla ilgili olduğunu sandığınız bazı durumların aslında gerçekten yaşanmış olması filmin korkutucu olmasını engelliyor. filmdeki küçük kızın bir kadın görmesi bunu ruh zannetmesi ve aslında o kadının gerçekten babasının kaçırdığı bir insan olması bodrumda buldukları kadını ruh zannedip kadının gerçek bir insan çıkması ve sürekli adamın küçük kızı ruh gördü diye dövmesi pek korkutucu değildi gerilim filmi tadındaydı ayrıca annesinin bir anda gelip diğer ruhlar bişy yapamazken bir anda şeytanı alt etmesi biraz saçma geldi o kısımlar.

  --- spoiler ---

  korku filminden çok gerilim-polisiye tarzına daha yakın buldum açıkçası bu defa beğenmedim korkutmadı.
 • korkutucu olduğunu düşünmediğim korku filmi. james wan olmadan seviyenin düşeceğini tahmin etmiştim ama hiç olmamış. konu fena olmasada işleniş, korkutma şekli başarılı değil. annabella bu açıdan bir tık daha iyidi bu filme göre tavsiyem fragmandan öteye gitmeyin. 10/3

hesabın var mı? giriş yap