şükela:  tümü | bugün
 • bagimliliga neden olmadan psikomatik duzenleme yapan bir ilactir. stres, anksiete, depresyonlar ( reaktif ve nörotik tipte ), depresyona bağlı huy değişiklikleri ile uyku bozuklukları, menopoz durumunun getirdiği sıkıntılar, ruhsal değişmelerle psikosomatik olgularda kullanılır. drajedir.
 • insidon'a alternatif olarak önerildiği de olur.
 • hem ucuz hem de kesin uyku cozumu.lexotanile oranla daha basarili.
 • ismi itibarı ile insomnia çağrıştıran kışkırtıcı ibare.
 • uykudan çok bazı bünyelere uykusuzluk yapan ilaçtır, denenmiştir görülmüştür.
  aval aval etrafa bakınmada çok güzel yardımcı olan bir ilaçtır.aval aval etrafa bakınmada peklik çekiliyorsa denenmelidir,yüzde yüz başarılıdır..
  (bkz: ilac ve zehir bilgi merkezi)
 • uyku ve sivilcelerim için aldığım; ancak 3-4 sattir bi halta yaramayan ilaç. yazı yazarken salakça harf hataları yaptırmadığını söyleyemem ama.
 • uykusuzluk derdime yarım şişeden fazla passiflora etki etmedikten sonra unisom'un muadili olarak verilen ilaç. gördüğüm kadarıyla aslında bu da sakinleştirici amaçlı. çok fazla olmasa da alkol de almıştım. bakalım bu gece uyuyabilecek miyim.
 • pelte gibi yapması güzel olan sinir, stres ilacı. ilk denemede aşırı uyku yapması dışında bir kötülüğünü görmedim. gerginseniz, sinirli iseniz içilmesi sünnettir.
 • ilk kez dün gece kullandığım ilaçtır. uykuya daldıktan sonra uyanmanızı engelliyor. ama huzurlu veya mutlu olmanızı sağlamıyor. sabaha kadar kesintisiz uykumda terörle mücadele ettim, yangınlar söndürdüm, bar kavgalarına karıştım falan. nasıl bir bilinçaltı varsa artık. mesela atarax direkt salak ediyor, boş boş bakıyorsunuz. ama bunda öyle bir şey yok. şimdilik temiz.

  bu ilacı gece kullandıktan sonra, sabahında telefonun alarmı ile uyandığınızda da alarmı kapatmak için televizyon kumandasının açma/kapama düğmesine basarsanız şaşırmayın. evet, ben bunu yaptım bu sabah.
 • pek faydası olmayan uyku hapıdır. geçen yıl arkadaşıma eczaneden uyku hapı almasını söylemiştim. geldiğinde elinde bir adet insomin 50mg vardı. 1 hafta boyunca içmek yerine sadece baş ucuma koydum ve içmedim. ilginçtir, hapın başucumda bulunması psikolojik olarak bünyemi etkiledi ve bir hafta boyunca saat 11de uykuya dalıp sabahlara kadar rahat rahat uyudum. sonra bir gün, neden aldım lan ben bu hapı!? diye sordum ve bir tane aldım. almamla 2 gün uyumamam bir oldu. hapı aldıktan sonra 2 gün uykusuz kaldım. bende sorun olduğunu düşündüm. fakat 1 hafta sonra 2 farklı arkadaşıma da verdim ben de bir tane daha aldım. sonuç: 3'ümüz sabahlara kadar uykusuz counter strike oynadık. diğer gün üniye gidip geldik akşama kadar yine uykusuz kaldık. sanırım, her bünyede aynı etkiyi göstermiyor. bu yüzden kullanmadan önce bir doktor tavsiyesi alın ve gerçekten de uyku problemine sahipseniz kendi kafanıza göre ilaç almayın. bunun yerine bir doktora danışıp daha iyi öneri alınabilir. ayrıca uykusuzluğun en önemli sebebi psikolojik sorunlardır. bu yüzden uyuyamadığınızda kafanızdaki düşünceleri kovun. ve sakinleşin. her şeyi unutmaya çalışın. hatta unutmak için sayı sayabilirsiniz. merak etmeyin 200'ü bulmadan uykuya dalacaksınız. çünkü beyin sayı sayma işlemi ile birlikte başka düşüncelerle aynı anda muhattap olamıyor ve bir yerden sonra sıkılıp uyku moduna geçiyor.