şükela:  tümü | bugün sorunsallar (3)
7864 entry daha
  • beğeni sayılarını gerçekten kaldırıyorlar, kimin beğendini göreceksiniz, içeriğe odaklanmanızı istiyor gibisinden bi şeyler yazmışlar. profil sahibi kendi beğenilerini görebilecek diyor. blogger tayfa o sayıyı ss alır yine de paylaşır resmi hesaptan atılan tivit
  • kral yine çöktü.
  • beğeni ve video görüntülenme sayısının gizlenilmesi çok saçma olmuş. amaç ne ki? insanların çoğu zaten sırf beğeni almak için kullanıyor bu uygulamayı.
  • like sayısının görünmemesi iyi veya kötüdür bilemem ama instagram'ı bitirecek özelliktir. tam şu dönemde yeni bir sosyal medya platformu ortaya çıkacak, gençler yavaş yavaş oraya kayarken facebook'taki amcalar da instagram'a geçiş yapacaktır. bir dönemin kapanışı hayırlı olsun.
  • üç sene önce sildiğim engellediğim mesajları şakkadanak tekrar mesajlarıma yüklemiş uygulama.bakın sildiğim engellediğim diyorum. üç sene diyorum. onca sene benim verilerimi neden tutarsın ki... fenaket.
  • beğeni sayılarını cidden gizlerse beni şaşırtacak şirket.

instagram çoğu kişi için beğeni sayılarıyla tatmin olma merkezi.
    bu bir çeşit yapaylık oluşturuyor, insanları toksik bir kafa yapısına sokuyor vs.

fakat instagram'ın bir şirket olarak beğeni sayılarını gizlemesi bence ekonomik olarak kötü bir hamle.
    çünkü instagramdakilerin temel motivasyonu beğeni almakk ve insanlara bunu göstererek tatmin olmak.

milyar dolarlık şirketler ne zamandır değerleri, paranın önüne koyuyor
    anlamış değilim.
  • ilgi orospularını üzmüş mükemmel uygulama.
  • likesayisini kaldirdigi icin artik boyle gozukmektedir paylasimlar
  • search kisminda yakin zamanda algoritma degisimi yapildigini dusundugun uygulama.

son zamanlarda sadece bende mi oluyor bilmiyorum ama bu search kismina eskiden bisey yazinca laps diye aradigim hesap cikardi karsima.

ama son zamanlarda aradigim hesap isminin tamamini dogru yazmama ragmen cok cok alt siralarda belki gorebiliyorum aradigim hesabi. o da belki. hic gostermedigi de oluyor.

hatta isminde bosluk karakteri olmayan hesaplarda bile ayni olay oluyor.

ayrica halihazirda takip ettigim herhangi bir hesabi search e yaziyorum ismini tam yazmama ragmen yine cok alt siralarda karsima cikiyor.

mesela cok basit bir ornek uzerinden deneyelim.

search kismina gelin. accounts kismina tiklayip tarkan yazin. bakalim kacinci sirada gostericek sizde. sonucu mesaj atarsaniz sevinirim.

bende 7. sirada gosterdi gercek tarkan hesabini. bu gercekten hayret verici.

ilk arattiginizdaki sonucu mesaj atin bana ama sonraki aratmalarda muhtemelen daha ust siralara cikmis olacaktir.

edit: illa tarkan olmasina gerek yok hatta olmasin da zaten daha once aratmadiginiz herhangi bir unlu hesabi aratin. ya da fenomen hesabi aratin search kisminda.
7 entry daha