4234 entry daha
  • 5 gün önce rootlu android telefonumdaki facebook uygulamasına güncelleme geldikten sonra neden bilmiyorum ama bir daha facebook'a login olamadım. dolayısıyla facebook ile bağlantılı, facebook ile giriş yaptığım hiçbir uygulamaya da giriş yapamıyorum. ınstagram da bunlardan biri. twitter zaten hiç olmadı ama 5 gündür hayatımda facebook ve ınstagram da yok. sadece şunu söylemek istiyorum:

resmen özgürlüğümü geri almışım.
  • bir haftadir dogru duzgun kullanmadigim uygulama. oyle ya da boyle hicbir fark yok bende. cunku hesabimi ben yonetiyorum. ama hesabi tarafindan yonetilen insanlar cok fazla. hele hikaye konusunda insanlar kendisini asmis durumda, bir tek tuvalet anini yuklemiyorlar. o kadar hikaye dede korkut’ta yok.
  • şimdilerde hakkında "oaa nasıl kullanmışım ben bunu?" şeklinde düşündüğüm, insanların bir nevi kendi sergilerini açıp kendilerini pazarladıkları yani kendilerini sattıkları sosyal medya şeysi. bunu kullandığım ve burada paylaşım yaptığım günleri düşününce geçmişte ne kadar rezil bir varlık olduğumu farkediyorum ve hali hazırda kullanmakta ve paylaşım yapmakta olan insanlara da saygı duymuyorum. belki rezil bir herifken falan oturup bir resme filtre koyarak onu bir uygulamaya yükleyip orada kendine sahte bir imaj çizmeye çalışan, o sahte imajı sikko insanların sikko beğenilerine sunan, o bir avuç bok yığınının beğenilerini alınca da yani onlar tarafından onaylandığını görünce de bundan tiksinmesi gerekirken memnun olmayı seçen, insanların profillerinde gezinip neler yaptığını merak eden ve zamanını bunlarla geçiren insanları ciddiye alabilirdim ama artık rezil bir herif falan değilim ve ciddiye alamıyorum.
10288 entry daha
hesabın var mı? giriş yap