şükela:  tümü | bugün
5279 entry daha
  • “bana soru sor” özelliği olmasa arkadaşlarıma soru soramayacaktım, sağ olsun acayip makbule geçti.

hesap sahibinin “bana bu story’yle ilgili soru sor” demesi değil hikayeyi gören için bir soru sorma opsiyonu olması gerekir. niye soru dileneyim takipçilerimden ya manyak mıyım? merak eden sorsun.

üstünde baya düşünmüşler bence bu kadar saçma bi özellik eklemek için.
  • internet verilerini bitirmek için dış mihrakların bir oyunudur.
  • bir arkadaşa gelen soru; bizi özlemedin mi?

cevap; özledim dayısının gülü.

lan bir insan bunu neden cevaplayıp yayınlar??? sabahtan beri düşünüyorum.
  • hayatını başkaları için yaşayan insanların bulunduğu sosyal deney yeri
  • en buyuk ihtiyac olan soru sorma özelliginin getirilmesi ile mutlu etti

şimdi de “poke” özelliği ne zaman gelecek merakla beklemekteyim.

titreşim de olsa fena olmazdi.
  • her ne kadar psikolojik tatminsizlik sorununu tetikleme olasılığı en yüksek sosyal medya uygulaması olsa da engagement rate'i bir hayli yüksektir. pazarlamak istediğiniz bir şey varsa veya ulaşmak istediğiniz insan sayısını maksimize etmek istiyorsanız instagram story kullanmak en mantıklı fikirdir.
  • genelde ilgi manyağı, özgüvensiz insanların buluşma noktası. çocuk zekasında olduklarını da görebilirsiniz burada paylaşım yapanların. çocukken sahip olduğunla hava atmanın büyüklere göre hazırlanmış hali bu platform. arabanın markasını ve saatini göstererek foto atma, tatile foto atmak için gitme gibi.

çoğunluğunun dünyaya gram faydası olduğunu düşünmüyorum, dünyayı da geçtim kendilerine de faydalı olduklarından şüphelyim, şu platformu hava atmak için kullananları.

genelde de mutsuzlardır bu tipler.
  • reklamdan arındırılıp twitter ile kırıdırılmış hali için.

(bkz: vero)

takip ettiğim düzgün reklam fotoğrafçılardan bir kaçı bu platformu düzgün bir şekilde kullanıyor olması hoşuma gidiyor ancak bir instagram olması için pek tabiki kırk fırın ekmek yemesi gerekiyor çünkü hala underground bir mecra.

istatistik vermek adına, hollywood'a damgasını vurmuş pek çok yıldızı fotoğraflayan greg williams adlı vatandaşın instagramda 301k takipçisi varken vero'da bu sayı 93,5k'dır.

instagram sanatçı ve hatta zanaatçı insanların işlerini önplana çıkarmaları için hala muazzam bir ortam, milletin götlü memeli ya da aşkitolu patlaşımlarını irdeleyecek pek tabi değilim, şüphesiz ancak 2-3 postta bir reklamları gizlemekten imanım gevredi. reklamların kaldırılması için premium abonelik sunsa ödeme planlarına bakabilirim o derece.
  • önceden defalarca yazılmıştır,biliyorum ama ben de sildim bu uygulamayı.
    zaten sadece tanıdığım insanları ve belirli mizah sayfalarını takip ediyordum, profilim de gizliydi. bu halde kullanmama rağmen yine içim daraldı.
    gözlemlediğim yaşam formları şunlar;
    1- sevgilisi ile ortak hesap kullananlar (bu çiftlerimizin arası her daim bozuktur. kavgalar gırla yaşanır fakat bu uygulamada sanırsın ki aralarından su sızmaz)
    2- evlilik yıldönümünün üstünden 10 sene geçmiş olmasına rağmen her gün #tb yazarak görmekten kusacağımız o aptal fotoğraflarını yılmadan paylaşanlar.
    3- tüm erkekler bana hasta profili. bu kızlarımız (hemcinslerim hakkında yorum yapıyorum, kimseyi küçümseme gibi bir amacım yok) içi boş olduklarını belli etmek için resmen çırpınıyorlar. dünyada başka şeyler de var, kafalarını kaldırıp etrafa baksalar eminim ki görecekler! tam bir özgüven patlaması, ama altı boş.
    4- gereksiz edebiyat yapanlar. ayda yılda bir eline kitap alırsa sürekli okurmuş gibi hava kasan kardeşler, kardeşlerimiz... kültürlü gözükme rocks!
    5- sürekli aşk acısı çekenler. ama sürekli sürekli sürekli. özel hayat gizliliği, namahrem gibi konular bu cinslerin dikkatini pek çekmez. ne var ne yok dökerler ortaya.
    6- aktroller. bir şey söylememe gerek yok.
    şimdi diyeceksiniz ki, e sen bunları neden uzun uzun yazdın? çok mu farkın kaldı onlardan. işsiz misin?
    evet işsizim.(bkz: swh) kendimce böyle aptal saptal tespitler yapıyorum.
    benim derdim gezen, mutlu olan, okuyan, üreyen insanla değil arkadaşım. benim derdim kendini olmadığı gibi pazarlayan ve bunu yaparken hiç ama hiç gocunmayan kesimle. ya olduğun gibi gel ya da o telefonu sakince elinden bırak.
    iyi günler.
152 entry daha