• google'ın digg kurucusu efsane başgan kevin rose'u ve kreatif ekibini transfer edip, google+ servisine entegre etmesine misilleme olarak gerçekleştirilmiş olabilir.

ayrıca, kabul edelim ki facebook'un bugüne kadar en çok şikayet aldığı konuların başında fotoğraf paylaşımları geliyordu. hele tumblr, instagram ve son olarak pinterest ile sosyal ağlarda görsel paylaşımı çok daha pratik ve etkili bir hale getirilmişken, pinterest'in diğer sosyal ağlardan çok daha fazla ürün ve satıcı sitelerine trafik sağladığı haberleri yayılmışken, facebook'un 3.5 şiddetinde dipten sarsılması ve cağnım reklamlarını yeni yetme ağlara kaptırma korkusuyla böyle bir yatırım yapması zaten bekleniyordu.

facebook çok başarılı bir alım yaptı bence, instagram kendi başına 1 milyar dolar etmeyebilir. ancak facebook'a hitlerinin ve reklamlarının önemli bir kısmını kazandıran fotoğraf paylaşım sisteminin geliştirilmesi ve güçlendirilmesi, hiç değilse milyonlarca instagram kullanıcısının facebook'a resmi olarak entegrasyonu sosyal medya çağında 1 milyar doları rahat görür.
  • kedi fotoğrafları yükleye yükleye fiyatını 1 milyar dolara çıkardığımız uygulama.
  • http://thenextweb.com/…ollowing the android launch?

özetle diyor ki iphone kullanıcıları android uygulamasından memnun olmamışlar ve başka uygulamalara yelken açma düşüncesindelermiş.
  • sadece ve sadece 17 adet renk donusum kalibi kullanarak cektiginiz resimleri degistirip sosyal aglarda paylasmanizi saglayarak 1 milyar dolar kazanabileceginizi gosteren program. ulan bir de bu isin doktorasini yaptim ya ben ona yaniyorum (bkz: görüntü işleme). afedersiniz kafamin icine sicim.
  • lan biz daha 1 dolar verip appstoredan angry birds almaya kıyamıyoruz. herifçi oğlunun mark zuckerbergi bir tane uygulama almak için 1 milyar dolar veriyor ananas sıkayım ya.

olaya aslında şu gözle de bakıp teselli olabiliriz, benim appstoredan bedavaya indirdiğim bu instagrama 1 milyar dolar vermiş enayiler.
  • kolay zengin olma hayali kuran ergenlerin yeni 31 malzemesidir.
  • gelir getirmeyen bir uygulamanın o uygulamadaki kullanıcıların hali hazırda kendi kullanıcıları olan başka bir platform tarafından satın alınması akla sadece rekabeti önlemek için yapılan bir satın alma tezini getiriyor. instagramın yazılımsal olarak sunduğu hiç bir yenilik yok halbuki. facebook developerları 2 gün otursalar o filtreleri facebooka implemente ederler. iphone uygulamasına da eklerler. netice olarak yine benzer bir yola gidilecek belki ama bunun için 1 milyar dolar harcanıyorsa;

(bkz: vay anam vay neler dönmüş serhat ya)
    (bkz: arap yağı bol buldu mu kıçına başına sürermiş)
    (bkz: zenginin malı züğürdün çenesini yorarmış)
  • 1 milyar dolara satılması türkiye'deki sermayenin de kıpırdanmasına sebep olacak gibi.
  • ekiplerinin facebook binasina giris fotolari rehin alinmislar hissiyati veriyor.
    http://instagr.am/p/jn34klljyj/
hesabın var mı? giriş yap