• herkesin sövüpte onsuz yapamadığı uygulamadır.

sabahtan beri instagramı ve kullananları gömen dallamalar instagram'da günlük geçirdiği ortalama zamanı atsın, belki biraz samimi olursunuz. hepiniz köpek gibi instagram'da karı kız stalkluyorsunuz. 5 dakika bakmazsanız eliniz ayağınız titriyor.

şunuda ekleyeyim; popüler olan bir olguya bok atmak sizi havalı yapmıyor, sizi olduğunuzdan zeki göstermiyor. bu yüzeden eleştiri yaparken mantıklı olmanızı tavsiye ederim.
  • sadece ünlü kişilerin kullanması gereken,kendini ünlü sanan denyolarında acilen bırakması gereken uygulama.
  • 23:48 itibariyle ınstagram aramıza geri dönmüştür
  • herkesin çemkirdiği kullanmadığı ama çöktüğü anda gündem olan uygulama. bir de aforizma döşerler kullanmıyoruz, sahte diye. bunlar arkadaşının paylaşımlarını takip eder, reelde gık diyemez..

hadi onların ne oldugunu biliyoruz görüyoruz da sen kimsin ? bulunmayan hint kumaşı, dünyanın en samimi arkadaşı, zeki kültürlü ama kimsenin farketmediği.*
  • 12/03/2019 tarihinde hesabımı sildiğim uygulamadır.

ilk günden bile büyük bi fark yarattı çalışma rutinimde, şiddetle önerilir. tabi yalnızlığa alışık olmak gerekiyor :)
  • uçaklarla ilgili olan hobimden dolayı kullandığım uygulamadır.faydalı şeyler var ama %80 i gereksiz diyebileceğimiz hesaplarla doludur.ayrıca instagram bağımlısı olan türk milleti de günde ortalama 15 defa instagrama girmektedir.
  • sürekli hayat dersi veren mesajcıları, belirli gün ve haftalara ait mesajları, reklam kokan hareketleri, her türlü yapmacıklığı ve şımarıklığı geçiyorum. takip ettiklerim ve gerçekten beğendiklerim genelde çocuklu ve hayvanlı samimi içten videolar. bunun dışında yok falanca yere gidilmiş, filanca yenilmiş, yok kadrajmış, yok kameraymış. bana ne ulan sizin kameranızdan, manzaranızdan, bok püsür eğlencenizden, bitmeyen doğum günüsünüzden.. ama çocuklar ve hayvanlar öyle samimiler ki.. onlar yüzümde tebessüm oluşturuyor işte..
  • boşa vakit harcamayın , gidin kitap okuyun .
  • ekşideki diskorsuyla alakalı çok hoşuma giden bir ironi var.

instagram, her zaman çocuk fotosu koya ebeveynlerle, yemek fotosu paylaşan pelinsularla, arabada müzik videosu koyan ahmetcanlarla, acunun karısıyla bağdaştırılıp eleştiriliyor.

ancak gerçekte olan, siz instagram'da kimleri takip ederseniz, onu görüyorsunuz. nefret ettiğiniz, eleştirdiğiniz, varoş gördüğünüz her şey sizin ve çevrenizdeki insanların bir yansıması. şu eleştirilen şeylerin hiç birini ben kendi takip ettiğim insanlar arasında göremiyorum. neden? çünkü öyle insanları takip etmiyorum mk!

sorun instagram'da değil, instagram sadece bir araç. sorun sizin sosyal çevrelerinizde. daha iyi, kendinize "uygun" arkadaşlar edinin, akrabalarınızı da bir zahmet takip etmeyin.
hesabın var mı? giriş yap