şükela:  tümü | bugün
  • insanlar neden kapıda ödemelere güvenir ki zaten? kargoyu ödemeden ürünü açamıyorsun. ürünü açtıktan sonra kargoya geri veremiyorsun. hadi bir şekilde geri verdin diyelim karşı taraf kabul etmiyor. her gün bunları duyuyoruz. bu kadar olumsuzluğun yanında gerçekten hakediyorsun.
  • biz güvenli e ticaret sitelerine güvenmekte sıkıntı yaşarken hakikaten cesaret işi yaptığınız. cesaretle aptallık arasında çok ince çizgi var derler.
  • kargoyu gönderen kontrol edilmesine izin verirse ödemeden önce kontrol edebilme olanağı vardır. eğer üründe bi bokluk yoksa gönderen zaten kontrol izni verir. izin vermiyorsa kesin ürün boktur.
  • arkadaş tavsiyesi ile bu hesaptan ndeep butik giyim kıyafet alıyorum. güvenebileceğim biri tavsiye etmese alamazdım muhtemelen bende. sorun instagram alışverişi de değil, internet alışverişi.
  • eğer ki faturanız varsa ciddi ciddi yaptırım gücü olan aşağıda adresini verdiğim kuruluş ile irtibata geçilmesini tavsiye ederim, tecrübem var bu konuda. elinizde evrak yoksa bile bir yol yordam gösterebilirler.

gümrük bakanlığı tüketici şikayetleri
  • ınstagram'dan birkaç kez farklı sayfalardan alışveriş yaptım ve henüz hiçbir sorun yaşamadım. mesele instagram değil, genel olarak internetten alışveriş. bilindik yerlerden ya da referans üzerine alışveriş yapmak gerek. en olmadı bir internet sitesi, ticari unvanı var mı; faturayı kim adına kesiyor? bunlara bir bakmak gerek. birkaç dolandırıcı var diye işini adam gibi yapanları baltalamamak gerekir. düzgün çalışan yerler için instagram ve whatsapp üzerinden alışveriş daha ulaşılabilir olduğu için avantajlı bile.
  • instagram'dan alışveriş yapmak kadar rezalet değildir.
  • resim yükleme & paylaşma sitesinden alış veriş yapmak. nasıl bir çağda yaşıyoruz ya.
  • vergisiz şekilde tonla para kazanan sayfalardır.