şükela:  tümü | bugün
  • her şey faydalı olmak zorunda mı? kütüphaneye giriyor sanki.
  • sonu olmayan tüketim dünyasıdır. eğer bu ve benzeri platformlar sizin geçim kaynağınız değilse, sadece size verdiği tek şey zaman kaybıdır.
  • katılmaktayım. ünlü biri değilsen, bana ne senin kiminle ne yaptığından, nerde ne yediğinden. sırf hava atmak için, her alışverişini, gezmesini, tozmasını, yemesini, içmesini paylaşan bi dünya gerzek var. bikaç beğeni ile egosunu besleyip, kendince tatmin olan zavallılar ordusu.
  • hayır konunun tartışıldığı mecraya bak ekşi
  • katılmadığım önerme zira bu kafayla kafamızın istemediği her şeyi gerizekalıca olarak adlandırıp kafamızın estiğini de akla yatkın diyebiliriz.

rakı içmek gerizekalılık, bira içmek akıllılık diyebilirim mesela. kime göre neye göre?
  • bir ifade.

ben de, instagram'ı okan bayülgen'in tabiriyle hiç hazzetmem; hatta içten içe nefret ettiğimi dahi ifade edebilirim.

ancak bu durum, sevmeyişimi ve nefret dolu ifadelerimi kullanıcılarına yansıtma gereksinimini bana asla ve asla veremez; vermemeli.

yaptıkları eylemin, yani instagram kullanmalarının veya bu durumu aşırıya kaçırmalarının herhangi bir insana zihinsel ve fiziksel bir sorun teşkil etmediği sürece o eyleme devam etmeleri, açıkçası çok da mühim olmasa gerek diye düşünmekteyim.

dürüst olmak gerekirse, biraz bencil bir pozisyonda yer alıyorum bu konu hakkında. yani, ''bana dokunmayan yılan bin yaşasın'' çizgisinde ilerlemek gibi bir şey bu. isterse kişi, sabahtan akşama kadar söz konusu websitelerde takılsın, yukarıdaki belirttiğim kategorilerde yer almadığı sürece, bırak, o eylemeyi yapmayı sürdürsün.

şayet ki, o eylemi yapan kişi sevdiğin veya saygı duyduğunuz birisi ise, bu tarzda bir aşırılık durumu söz konusu olduğunda yaptığı eylemi azaltması açısından teşvik edici hal ve hareketlerde bulunabilirsiniz elbette; bunu pek tabii ki ben de yapardım..
  • okan bayülgen demiş ama doğru.
  • bakiyorum da instagrama atip tutanlar iyice bir suyunu cikarmis.herseyin aşırı bağımlısı olmayın beya.eglence dünyası işte. herşey sanal yalan bir dünya. beni hala eğlendirmeyi başarıyor valla.
  • deyip, haftasonu programı için tanıtım paylaşmıştır instagramdan.

yaşlandıkça kafayı yiyor ünlü dünyası.
  • 2020 oldu hala sosyal medyanin nasil calistigini anlamadiniz. instagram, twitter, facebook sizin aynaniz gibidir. sen gerizekaliysan, tabiki sana gerizekali bir dunya sunar.

ben sahsen gunde minimum 3 saatimi buralarda harcarim.

uygurlarin mucadelesini tvden, gazeteden degil sosyal medyadan takip edebilirsiniz.
    gorsel sanatlara ilginiz varsa, her cesidi buralardadir.
    kanada'da, avustralya'da, latin amerika'daki indigenous halklarin meselelerini, kulturlerini buradan ogrenirsiniz.
    nukleer atik politikalarini arastiriyorum mesela, sivil orgutler, resmi kurumlar vs hepsi yine bu ortamlarda arastirmalarini duyurularini yapiyorlar.

ee sen merve'nin plaj resmine bakmak icin kullaniyorsun, ondan sonra gerizekalilik dunyasi diyorsun. aynaya bakiyorsun instagrama girdiginde haberin yok.