şükela:  tümü | bugün
  • dünyanın en dandik şeyleri bunlar ya.
    biri çıkıp ayfon altı pılas kamerasına bağıra bağıra dandik marka ismini söylüyor "yoma, zompik, bambik" gibi sikim sikim isimleri var.
    zaten çıkıp konuşanlar aşırı itici, videolarda görünen herkes inanılmaz itici ya.
    küflü bir bodrumda damperli kamyonla kum boşaltmışsın gibi dağınık istifli bir sürü kıyafet ve önünde gözlüğüne soktuğumun iticisi.

çok sinir oluyorum.
  • türlü türlü keko ürünleriyle ve o dönemin youtube veya instagramda fenomen olan kişilerini kullanarak yaptığı virallerle instagramın kullanılmaz hale gelmesine neden olan şey.

(bkz: kalitesiz algısı yaratan markalar)
  • türkiye'ye dair en nefret ettiğim şeylerden biri bu butikler.
  • tamamı dolandırıcıdır.
  • tamamı dolandırıcı değildir. insanlar oradan ekmek kazanıyor. benim hediye vs. almışlığım var. herhangi bir mazağanın eticaretinden sipariş vermişim gibi. bir farkı yok.
  • çok çok ucuza aldıkları imitasyon,lisansız ürünleri fahiş fiyatlara;vergisiz olarak satmaları bir yana buralarda kazandığı beş kuruşun neredeyse tamamı daha el sürmeden vergilendirilen kişilerce savunulması beni hayrete düşüren vasat hesaplar.
  • bu ülkede bir şirket adı altında ticaret yapmanın vergi vermek gibi bir yükümlülüğü varken, nasıl oluyor bu şekilde satış yapanlar denetlenmiyor ya da engellenmiyor aklım almıyor.
  • ne diye bu kadar alışveriş yapılır buralardan anlamam.

satılan ürünlerin fiyatları, kurumsal giyim mağazalarıyla neredeyse değil "tamamen" aynıdır.
    aynı zamanda kalite olarak da belki daha kötü değildir ama kesinlikle daha iyi de değildir.
    ürünlerin hepsi zaten birbirinin aynısı.

merak ettim bu butiklerin sahipleri kendi sattıkları ürünleri giyerler mi? yoksa yerine o büyük markaların ürünlerini mi tercih ederler.