şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bir seferde 15 kişiye fotograf/text göndermenizi sağlayacak olan instagram yeniliği.

  "ben bunu toplu mesaj/fb ile yapamaz mıydım?" derseniz tavana bakacaklar gibi bir his var içimde.

  edit: "zaten ne mantığı var ki?" diyenler oldu; bu sayede instagram markalardan gelen contenti belli çevrelere direkt olarak push edebilecek. kullanıcılar markalara direkt olarak içerik yollayabileceği için yarışma mantığı kurulabilecek vesaire.
 • gönderilen içerik sadece alıcı tarafından görülüyorsa yeni bir meme/pipi paylaşım arayüzü haline gelecektir.
 • yurdum insanının elinde ne hallere düşeceği şimdiden beni derin düşüncelere sevkeden uygulamadır. ayrıca bence çok gerekli birşey değil gibime geldi.
 • dünya insanının elinde ne hale düşecekse yurdum insanının elinde de o hale düşecek olan uygulama. ulan hemen bi bize giydirmeyin be, sanki elin amerikalısı bizden çok daha yararlı bir zihniyetle kullanıyor sosyal medyayı. mal adam her yerde mal.

  işe yararlılığına gelirsek, arkadaşlarla ıvır zıvır paylaşmayı kenara bırakalım tamamiyle instagram'ın para kaynağı yaratma çabasıdır. 2 milyon doların üzerinde zarar yazan instagram reklam almaya başladıktan sonra pazarlama segmentlerine de direk olarak ulaşabilecek.
 • adam gibi "share" yapacağına hala ıvır ile uğraşmanın sonucu bir güncellemedir.
 • uygulamaların sadeliğinden yanayım, amacı fotoğraf paylaşmaksa öyle kalsa daha güzel olur, amacı mesajlaşmaksa yine öyle kalsa daha iyi olur. birleşimlerin her zaman iyi şeyler getirdiğini düşünmüyorum. bunun da, uygulamayı amacından saptırmanın altını çizeceğini düşündüğüm özellik.

  edit: yazım yanlışı
 • daha kolay yürüyelim diye ayırmışlar dm olayını
  yani facebook’ta yaptıkları şeyi yapıyorlar
  sebebi muhtemelen backendi tekilleştirmek bir şekilde
 • kişisel hesaplardan ziyade kurumsal hesapların tek bir merkezden yönetimi açısından harika bir özellik.

  üçüncü taraf bir sosyal medya aracı kullananlar için post and open instagram devri sona erdi artık.

  buffer, hootsuite, hubspot gibi servisler sayesinde artık kafamız rahatladı.

  kurumsal instagram hesabı üzerinden gerekli yorum ayarlarını yaparsanız spam ve reklam içerikli saçma yorumlardan kendinizi korursunuz.

  facebook'a bu özellik için teşekkür etmek gerek.

  pekiiiii... "mesajlarımızı macos, linux ve windows üzerinden gönderip alsak ya" diyenler için açık kaynaklı bir uygulama tavsiye edeceğim. adı da ig-dm messenger son derece pratik ve hızlı. uzun zamandır business ve personal hesaplarımızın mesajlaşmalarını bu şekilde yapıyoruz.

  ig:dm messenger'ı indirmek için github sayfasına bakabilirsiniz.