• dünya insanının elinde ne hale düşecekse yurdum insanının elinde de o hale düşecek olan uygulama. ulan hemen bi bize giydirmeyin be, sanki elin amerikalısı bizden çok daha yararlı bir zihniyetle kullanıyor sosyal medyayı. mal adam her yerde mal.

işe yararlılığına gelirsek, arkadaşlarla ıvır zıvır paylaşmayı kenara bırakalım tamamiyle instagram'ın para kaynağı yaratma çabasıdır. 2 milyon doların üzerinde zarar yazan instagram reklam almaya başladıktan sonra pazarlama segmentlerine de direk olarak ulaşabilecek.
  • facebook messenger gibi ayrı bir uygulama olarak da indirilebilen instagram'ın mesajlaşma aracı.
  • gönderilen içerik sadece alıcı tarafından görülüyorsa yeni bir meme/pipi paylaşım arayüzü haline gelecektir.
  • kaldırılması çok mantıklı. sahi hiç kullanan var mıydı? adamlar daha fazla veri için daha fazla uygulama mantığında çalışıyor. söleyinkaç kişi isteyerek facebook messenger'ı yükledi?
  • yurdum insanının elinde ne hallere düşeceği şimdiden beni derin düşüncelere sevkeden uygulamadır. ayrıca bence çok gerekli birşey değil gibime geldi.
  • bir seferde 15 kişiye fotograf/text göndermenizi sağlayacak olan instagram yeniliği.

"ben bunu toplu mesaj/fb ile yapamaz mıydım?" derseniz tavana bakacaklar gibi bir his var içimde.

edit: "zaten ne mantığı var ki?" diyenler oldu; bu sayede instagram markalardan gelen contenti belli çevrelere direkt olarak push edebilecek. kullanıcılar markalara direkt olarak içerik yollayabileceği için yarışma mantığı kurulabilecek vesaire.
  • ınstagram'ın yakında kullanımını bitireceğini açıkladığı uygulama. sohbetler doğrudan ınstagram'a taşınacak.
  • adam gibi "share" yapacağına hala ıvır ile uğraşmanın sonucu bir güncellemedir.
hesabın var mı? giriş yap