• kendall jenner adında bir kız attığım dm'ye cevap vermemişti başlığı görünce aklıma geldi, hüzünlendim
  • 3-4 yıl önce ottawa hastag'ine bakarken bi fotoğraf gördüm. tarihi bir binanın önünde bir kız binayı merak ediyorum mesaj sekmesini açtım lakin kıt ingilizcem ile sorsam mı sormasam mı derken yanlışlıkla kalp butonuna tıkladım. hasktr deyip kızın profilinden çıktım. sonra bi kaç saat sonra bi kalp de o gönderdi. takip etmeye başladı beni. ben de onu takip etmeye başladım ama sıfır konuşma. öyle haftada bir hiçbir şey yokken hiç gerek yokken kalp atışmaya başladık. ara ara fotolarıma so beatiful yazıyor ben de yazıyorum.

aradan baya zaman geçti. birbirimizle tek kelam etmişliğimiz yok, hala hikayelerde kalpli mesaj atarız fotolara kalp atarız, canımız sıkıldıkça biririmize mesajla kalp göndeririz. diyeceğim o ki sanırım benim bir instagram mesajıyla başlayan 4 yıllık uzun bir uzun mesafe ilişkim var.
  • taktik bilmeyen kişi beyanı.

mesela benim arkadaş çevremde bir çocuk vardı. adam yazacağı kızlara t yazıp yolluyordu. kızlar da "t ne alaka" diye düşündüğünden illa bi soru işareti veya başka bir şey yolluyordu, adam da buradan devam ediyordu. tabi şimdi şu da var, adam kızların hiçbiriyle çıkamadı o ayrı. ama ümidinizi kırmayın gençler, alfabenin herhangi bir harfiyle deneyin şansınızı bence.
  • sebebi neyse dibine kadar haklı olan kızdır.
    ulan iki cümlelik yazıda bile;

de'yi da'yı ayıramadığın için,
    instagram'ı ınstagram olarak yazdığın için,
    dümdüz bir tespit yaptığın için,

y ı p r a n d ı m.
  • sadece selam vs gibi bir şey yazılmasa bile bazı durumlarda cevap vermek çok anlamsız olabiliyor. o yüzden istediği zaman cevap vermesi, istediği zaman cevap vermemesi gayet mantıklı.
    bunu sadece kadınların değil erkeklerin de yapması gayet normal karşılanması gereken bir durumdur.

instagram üzerinden satış yapan ama mesaja cevap vermeyen gördüm. işte o biraz garip gelmişti.
  • hiç bir kızın dm kutusunu gördünüz mü?
    şirket hesabı açmıştım ben, şirketin ismi venüs profil resminde logo var sadece. gelen mesajlara ağzım açık bakıyordum sadece. kız fotoğrafı olsa neler yazarlar kim bilir
  • eşimin sadece kendi fotoğrafı varken haftada 1-2 kez böyle mesajlar geliyordu. bazısına ben cvp veriyorum eşim adına önce dalga geçip heveslendirip sonra gereken cevabı veriyordum. sonra foto yu değiştirdim. ikimizin oldugu bi foto koydum. azaldı ama yine gelmeye devam etti bu abaza dm leri. ulan abaza ulan öküz illa oraya yazmasımı lazım kocişinin bitanesi falan diye. bak yine sinirlendim. abazalıktan götü tavana vurmuş, cahil cesaretiyle mesaj atan kekolara cevap veren kız kaşardır. vermeyin kızlar. cevap yani :)
  • "slm", "mrb", "nbr", "tanışalım mı?" türünden mesajlara cevap vermem, aynı zamanda babam yaşında adamlara da cevap vermem, epey mesaj attıklarında her birine cevap verecek olursak vay halimize.
  • kardeş sen bu kızı istiyor olabilirsin de kız belli ki seni istemiyor kendini daha fazla küçültmesen mi acaba diye bi sormak isterim.

tanım: muhtemelen başkalarının dm'leri ile meşgul olan kızdır.

ne kadar çok darlarsanız o kadar ezik görünürsünüz. ilgisi olsa zaten muhabbet ilerlerdi demek ki yok. olayı kafaya takmaya da gerek yok iletişimi kes next.
  • biz de geçenlerde arkadaşla bu konuyu konuşuyorduk. bir erkek veya bir kız gittiği bir mekanda birini beğendiğinde onunla nasıl iletşime geçebilir. tanışmak için kalkıp masaya geldiğini varsayarsak, masanıza gelen hiç tanımadığınız birisiyle konuşmayı sürdürmek pek olası değil. şahsen benim yanıma gelse tepkim ne olur bilemiyorum.
    instagramdan atılan bu mesajlar da bana pek samimi gelmiyor. zaten bir günde o kadar mesaj alıyorsunuz ki.
    geçenlerde bana gelen bir mesajda kendisinin kölem olduğunu ve efendisi olarak ne istersem yapabileceğimi söylüyordu. şimdi gel de böyle bir mesaja cevap ver.
hesabın var mı? giriş yap