şükela:  tümü | bugün
  • günaydin !

nefretimi kusmaya geldim. biliyorum onlarca baslik vardir ki oralara da yazmistim bir de böyle deneyeyim. ınstagramı yanlis kullanan,kendini ucundan azicik ama minnacik yasadigi hayati surekli yasiyormuscasina pazarlayan, bu sekilde kendini önemli birisi gibi göstermeye çalışan,onaylanma ihtiyacını her daim duyan,hayattaki tek basarisi belki de fizigi olan ki bu da ondan kaynaklanmayan,neredeyse tuvalette bile "aaa bakin nasil da siciyorum" deyip de paylasim yapabilme kapasitesine haiz,sanal dunyada aldigi begenilerle gercek hayata yelken acip insanlara üst perdeden bakma hakkini kendinde gören narsist,megaloman,bencil her ne halt diyorsaniz iste bu tür insanlardan nefret ediyorum !! nefret insani cidden yoran bir duygu durumu. nefret etmekten de nefret ediyorum ama artik siktiniz ! kullanmasini bilmiyorsaniz sonuclarinin sizin uzerinizdeki etkilerini öngöremiyorsaniz ki zaten öngörebilseniz o sekilde ve o sıklıkta paylasimlar yapmazsiniz,kullanmayin su uygulamayi yaa !! diyeceksiniz ki arkadas bu kadar rahatsizsan sen kullanma uygulamayi !! takip ettigim,yasantisini merak ettigim,fizigini begendigim,estetik buldugum,kültürunden etkilendigim,bana birsey katacağina inandigim,kaliteli paylasimlar yapan kisi ya da kurumlara ait hesaplar var. ama arada olmadigi halde öyleymis gibi davranan yakinen tanidigim ya da tanimadigim ama o sekilde bir hayata sahip olmadigina bir sekilde kendimce emin oldugum insanlarin paylasimlarini göruyorum ve sinirlerim alt üst oluyor !!

kullanma arkadasim. senin sacma salak hayatini merak etmiyoruz ! gittigin starbucks ta ictigin wayt çaklıt moka yi da merak etmiyoruz. nereye uctugunu da merak etmiyoruz o bileti gözümüze sokmana da gerek yok. trafikte ne idüğü belirsiz bir yolda arka fonda calan sarkiyla yaptığin göndermeler de umurumuzda değil ! kredi cekip de gittigin ve tadini cikartmak yerine 500 tane kare atip da insanlara ne kadar harika bir sosyal yasantısı var dedirtmek istediğin maldivler ya da bora bora adasi tatilin de bize sadece senin hakkinda "yazik..." dedirtiyor. bil istedim. arkadaslarina organize böyle yapilir diye paylasima attigin ama görgüsüzlükte nirvana ya ulaştığın düğünlerin ya da cocuklarina hazirladigin doğumgünlerin de bizi ilgilendirmiyor ! kitap okumadiğini cümle alem bildigi halde sadece "instagram"lik aldigin kitaplar da üstüne üstlük gözlük bile kullanmana gerek olmadigi halde "ya ben sadece gözlerimi dinlendirmek için aldim yeaa"dedigin ve entellektuel gözükmeye calistigin gözlüklerinin de kendini bilirkisi olma yolunda pazarlamandan kaynaklandigini biliyoruz. yani bu da umrumuzda degil.spor salonlarinda insanlari bilgilendirme amacli degil de sadece" ne kadan da harika bir vicudum var hadi beni layklayin" diye 10 km öteden bagiran fotograflarina da sıklikla gülüyoruz yok fotografa degil fotografi cekerken takindigin sacmasalak kasinti durumuna arka planda neler olduğunu bilmek eglenceli oluyor :)

daha yazardim ama bu kadar yeter ! amacim falan yok demeyecegim. ben sadece insanlarin dönup de bir kendilerine bakmasini istiyorum. bu yalandan,samimiyetsizlikten,bencilliklerinden siyrilmalarini ümit ediyorum. çünkü herşeyimiz gösteris oldu ve bu topluma da sirayet ediyor. kendimizi gelistirelim güzel seyler yasayalim ama kendimiz icin !!
  • sana da günaydın.

haklılık payı içeren ama bir anlık öfkeyle ve şiddetle yazılan bir girdi olduğu için bazı “komik eleştiriler ve söylemler” içeren girdi.

sanırım sabah uyanılmış, yatakta telefon kurcalanırken görgüsüz bir okul ya da iş arkadaşının paylaşımlarına denk gelinmiş.

naçizane tavsiyem, kültürünü ve yaşam tarzını merak ettiğiniz insanları takip etmenim başka yolunu bulursunuz, hesabınızı silin efendim. ben yaptım, güzel oluyor.
  • ya arkadaş sabah sabah bu ne öfke bu ne hiddet. insanların, sana maddi manevi bir zararı olmayan, davranışları seni neden bu kadar ilgilendiriyor. insanların paylaşımlarından çok rahatsızsan, ne paylaştığını merak etmediğin insanları takip etmezsin, hatta engellersin olur biter.
    o değerli bulduğun, beğendiğin, merak ettiğin hesapları takip edersin. kimse kimsenin kafasına silah dayayıp "bunu bunu takip edip bunu bunu beğeneceksin." demiyor.
    sana ne yani kim ne paylaşıyor kim ne yapıyorsa yapsın. başkalarının hayatına bu kadar müdahil olmak ve bu yüzden öfke nöbetleri geçirmek pek sağlıklı bir durum değil.