şükela:  tümü | bugün soru sor
 • arkadaşlar, arkadaşımın başına gelen durumu onun ricası üzerine aynen paylaşıyorum:

  “ başa özet olarak not düşeyim;
  s8 telefonuma instagram yüklediğim için garanti dışı kaldığını söylüyor samsung türkiye. samsung pişmanlıktır. almayın, aldırmayın.

  27.08.2017'de turkcell’den satın aldığım samsung s8 model cep telefonumda kullanmaya başladıktan bir ay sonra “ekran yanığı” denilen problem oluştu. yoğun kullanılan bir uygulamanın izi telefon ekranını yakarak orada kalıyor. bu problem internetten araştırıldığında samsung’un bahsi geçen ürününün çok yaygın, kronik bir hatası olduğu görülebilir.
  o tarihte samsung türkiye ve yetkili servis ile görüşüp iade talebinde bulunduğumda telefonun tamir edilmesi gerektiğini söylediler. ben 4000 tl para ödediğim telefonumun henüz bir ayı yeni dolmuşken tamir edilmesini istemedim.
  hiç kimse yeni aldığı telefonu tamire vermez. popüler şikayet platformlarına baktığınızda teknik servislerle ilgili yüzlerce şikayet mevcut. telefonu sağlam gönderip kırık ekranla alan mı dersin, kargoda kaybetmeler mi dersin. ne ararsan var.
  telefonu bir yıl kadar bu şekilde kullandım ve bu problem artarak devam ettiği için garantiye gönderme kararı aldım.
  önce samsung türkiye’yi aradım ve telefonumu arvato teleservice’ e göndermemi istediler.
  teleservice telefonun ekranının yanmasına 3. parti uygulamanın (ki kendisi ınstagram) sebep olduğunu bu yüzden garanti kapsamından çıktığını söylediler.
  ekran onarımı için de 1400 tl talep ettiler. ben ısrarla başka örnekler de vererek bunun samsung’un hatası olduğunu anlatmaya çalışsam da yapacak bir şeylerinin olmadığını samsung’un kendilerine bu yönde direktif verdiğini söylediler. samsung türkiye’yi aradığımda onlar da topu teleservice’e attılar. teleservice’ten telefonumu geri göndermelerini istedim. tüketici mahkemesine de başvuracağım.
  şimdi soruyorum; 4000 tl verdiğim telefona ınstagram yükleyemeyeceksem ben niye aldım bu telefonu?
  aynı telefonun yurt dışından gelenleri 2200 tl’ye satılırken ben garantili olsun diye 1800 tl daha fazla para vererek enayilik mi ettim?
  samsung’un s7 edge, s8 ve s8 plus modellerinde çok yaygın olan bu hatanın faturasını neden ben ödemek zorundayım?
  samsung’un itibarı mı daha önemli 1400 tl mi?

  fatura: https://resmim.net/f/3d8wmg.jpeg
  teleservice ürün kabul: https://resmim.net/f/q2hegb.png
  fiyat teklifi: https://resmim.net/f/rlhyr6.png

  arkadaşımın isteği üzerine edit :

  “öncelikle destek veren herkese teşekkür ederim. cumartesi günü tüketici hakem heyetine ücret iadesi talebiyle başvurumu yaptım.
  samsung türkiye ile en son konuşmamı perşembe günü yaptım. aramızda şöyle bir diyalog geçti:
  st: telefonunuzun ekranındaki probleme üçünçü parti bir uygulama sebeb olduğu için garanti kapsamında ekran değişimi yapamıyoruz.
  b: peki instagram değil de sizin kendi tarayıcınız olan samsung internet’i yoğun bir şekilde kullansaydım ve bu uygulamanın gölgesi oluşsaydı garanti kapsamına girer miydi?
  st: evet, tabiki. bahsettiğiniz uygulama telefonla birlikte geliyor.
  b: e ben samsung internet değil insatgram kullandım ve o ekranımı yaktı. yani ekran yanmaya müsaitmiş zaten. üretim hatası bu. ne farkı var?
  st: anlıyorum ama instagram üçüncü parti
  ...”
 • rezalet gibi rezalettir. rezalet puanım 10/10
 • samsung'dan uzak durmamın ne kadar doğru olduğunu gördüğüm rezalet. artık iyice kalitesiz mal üretmeye başladılar. teknik servise düşmeyegörün zaten...
 • ülke öyle bir hal aldı ki insan gibi hakkını arayan herkes haksızlığa uğruyor. sesini çıkaramayan insanların hakkı yeniyor ve bu da her bir rezalet için başlık açıp gündem olmadan çözülemeyeceği anlamına geliyor.

  yazıklar olsun hepsine.
 • android ile alakası olmayan tamamen samsung türkiye'nin bayağı bir şirket oluşundan kaynaklı sorun. samsung bu kafayla ios işletim sistemine sahip telefon bile satsa boktur ve hep bok olacak kalacaktır. benim telefonum android ve instagram yerleşik olarak geliyor.
 • samsung milleti iyice salak belledi galiba. mağazalarında, kimsenin bişey yüklemediği, fabrika çıkışı teşhire koydukları telefonlara ne bahane gösterirler çok merak ediyorum.

  ben olsa 3-5 mağaza dolaşır, teşhirdeki samsung telefonların amoled yanığı hallerinin videosunu çekip gösteririm. gerçi ona da bahane bulurlar, çünkü maksat üzüm yemek değil bağcıyı dövmek.

  ülke parası olup borusu öten dingonun ahırına döndü iyice.
 • ya bu olayda şimdi samsung görevlisi arar halledilir de eksisözlüğe yazabilecek durumda olmayanlar hakkını nasıl alacak acaba.

  ben böyle bir kepazeliği en son hepsiburada'dan aldığım sandalyenin kullanıcı hatası sebebiyle garanti dışı kaldığında yaşamıştım. (bkz: siz sandalyeye doğru bir şekilde oturamamışsınız.)
 • rezalet puanım 10/10

  bırakın kalitesiz ve saygısız samsungu asusu nokia'yı, bırakın 3 telefon fiyatına 1 iphone veren apple'ı. geçin huawei'ye kafanız rahat olsun. 2016'da aldığım huawei p9 lite 16 gb telefonum cayır cayır çaluşıyor. bir kere bile kasma donma yapmadı maşallah. reklamını falan yapma amacım yok ama harbiden bir mal iyiyse belli ediyor. garanti sistemi desen şuan iphone'dan daha iyi. kendin servise götürsen 1 saat içinde yapıyorlar ve canlı izleyebiliyorsun. uzaktaysan arıyosun servisi katgoyla telefonunu evden alıp eve teslim ediyorlar. çıkın kalıplarınızdan, konfor alanınızdan bir kere deneyin sadece emin olun memnun kalacaksınız
 • kendi çalışanının bile bahsettiği samsung un ayıplı cihaz rezaletidir. hakem heyetine verildiği taktirde değişimi rahatlıkla yapılacaktır.