şükela:  tümü | bugün
  • üst edit 3: görüyorsunuz, (bkz: #109618662) bu dostumuz da alelade gerçeğin farkına varmış. siz hala daha görmezden geliyorsunuz...*

üst edit 2: bu konu hakkındaki görüşlerinizi şu anketten belirtebilirsiniz.

üst edit: influencer lobisi kudurmuş. politik doğrucular damlamış. emir gelmiş falan diyenler de olmuş benim için. ulan hepiniz küçücük kukla insancıklarsınız. hepinize algılar yerleştiriliyor ona göre hareket ediyorsunuz. bana mı gücünüz yetiyor? çok zekisiniz ya aq. anca gösteriş tüm hayatınız. bunu da öyle canım istediği için yazdım. kapatılmış, kapatılmamış, özgürlükmüş çok ta umrumda değil. yoksa ne bok yerseniz yiyin. acaba meriçler mi daha kötü yoksa politik doğrucular mı? bilemedim.

başlattığım kampanya. gösterişten başka hiçbir işe yaramayan, toplumu yozlaştıran bu boş uygulama yok edilmeli, tarihin tozlu sayfalarına gömülmelidir. kimse birbirinin ne yaptığını, nereye gittiğini umursamıyor, içten içe kendisi yapamadığı için üzülüyorken sırf yakın çevresinin gündeminden uzak kalamama bağımlılığından kullanılan bu uygulama kaldırılmalıdır. twitter gibi harikulade bir ortam varken instagram yok olmalıdır. insanlar artık sırf instagrama fotoğraf atmak için bir yerlere gider, konserlerde canlı yayın açar, bu sebeple de anı yaşayamaz oldular.

instagram’ın varlığı zarardan başka bir şey değildir. insanlar, influencer denen basiretsizleri zengin etmekte, bir sürü reklam ve ürün yerleştirme arasında boğulup gitmektedir.
  • ya bu değişime direnen geri kafalıların neden satırlarca bahaneleri var? güzel kardeşim söylediklerine teker teker katılıyorum da sanene? banane? kullanmak zorunda değilsin ki. seni yozlaştırıyorsa bırak girme. çevrende bunu kullanıp yozlaştığını düşündüğün insanlarla da iletişimi kes. senin iradesizliğini niye yasaklama yoluyla besleyelimki?

hadi bugün bunu yasaklayalım. aynı topluluk yarın dese ki şort giymek toplumu bozuyor. ertesi gün biri dese ki sokakta gülmek toplumu bozuyor. sen mi karar vereceksin nerede duracağımıza? mal mısınız siz?
  • eğitim sistemini düzeltelim dersin anlarım, adalet sistemi tam bağımsız olsun dersin anlarım da instagram nedir yahu?

bir şeyler kapatılacaksa da başı çeken belli... (bkz: imam hatipler kapatılsın)
  • amk sözlük haricinde 3 uygulama kullanıyorum youtube, twitter, netflix başka da hiç bir yerde hesabım yok. kastın bana mı reis?
  • herhangi bir sosyal medya platformuna üye degilim.
    ihtiyac da duymuyorum fakat kapatilmasi neyi degistirecek ki?

devlet eliyle bunu yapmanin imkani zaten yokken
    engellenemeyecek birseyi engelliyormus gibi yapmak ancak kendi ayagina sikmak olacaktir.

bunu teklif edenler iyi birsey mi yapiyor, bir daha düsünmeli.
  • her şey kullandığın kadarıyla vakidir. kredi kartı insanları borca sokuyor, onu da yasaklayalım o zaman? oysa ki doğru kullandığında insanı çok rahatlatabilen bir şey. yasakçı zihniyetle hiçbir yere varamazsınız, yeter artık.

insanın hayatı boyunca atlatması gereken süreçler vardır, ve bazen çok sancılı geçse bile atlatılmayan, düzgün geçirilmeyen süreçler ileride daha büyük zararlar verir. akp iktidarının en büyük sorunlarından biri gençliğini yaşayamayan insanlardan müteşekkil olmasıdır mesela, o yüzden hiçbir şeye tahammülleri yok.

ergenlikten örnek verelim, gerçekten çok saçma sapan bir dönem. şimdi o dönemde yaptıklarımı düşündükçe yüzüm kızarıyor gerçekten, ama o dönem annemle gece gündüz tartışırken şimdi ilişkimiz çok daha sağlıklı, çünkü o dönem bünyeden atılması gereken bir zehir gibiydi, attım, ders aldığım hususlarla kendimin daha iyi bir versiyonu olarak hayata devam ediyorum.

o sürekli küçümsemeye çalıştığınız z kuşağı çıktı bir "dislike" eylemi yaptı, iktidarın feleği şaştı, tüm gündemleri sosyal medyaya döndü bakın. çok sevdiğim bir laf vardır: "internet insanı aptallaştırmaz, aptallıkları daha görünür kılar" diye, durum öyle. tiktok'ta 40'lı, 50'li yaşlarda insanların hallerini görünce gençlere kızmak milletçe pek de haddimiz değil, kusura bakmayın.
  • hayatım boyunca hiç instagram açmamış bir kadın olarak destek vermediğim saçma kampanya. adam milleti kıskanıyor diye kapatılsın istiyor.
  • eveet demek ki sosyal medyanın leyleği de ınstagram mış bunu anlamış olduk.
  • (bkz: derdini sikeyim butonu)

girme o zaman arkadaşım.
  • kullanma bu kadar basit. kimse size sosyal medyayı zorla kullandırmıyor.